Як оплатити товар, якщо вартість на ціннику й на касі відрізняється
Під час новорічних свят продавці активно змінюють ціни, щоб і уникнути збитків, і підзаробити. Finance.ua, як портал, що дбає про ваші гаманці, розповідає, як платити за товар, якщо виявили різні ціни на ціннику і на касі.
Як пише «Адвокат права», коли ви купуєте, наприклад, пакет молока, відбувається укладення договору купівлі-продажу з супермаркетом. Згідно зі статтею 655 Цивільного Кодексу України, за договором купівлі-продажу продавець зобов’язується передати товар у власність покупцеві, а покупець приймає або зобов’язується прийняти цей товар і сплатити певну грошову суму. У статті 691 ЦК зазначено, що покупець зобов’язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу. Отже, грошова сума — ціна — є умовою договору, яка вам відома і на яку ви погоджуєтесь.
Поки ціна молока існує лише в базі даних, але не на ціннику, продавець чи супермаркет не має права вимагати від вас оплати молока за новою ціною. На цю умову договору (вона просто не була вам відома) ви не давали згоди. А без спільної згоди обох сторін договір укласти неможливо.
Де і як в Мережі купувати розумно
«Молоко вам або продадуть за старою ціною, або відмовляться продавати. Причому, просто так вам щось не продати не можуть, бо супермаркет взяв на себе обов’язок продавати товари кожному, хто до нього звернеться, тобто виконувати умови публічного договору купівлі-продажу (так само, як і готелі, банки, установи зв’язку). Це стаття 633 ЦК України», — зазначають фахівці.
Якщо ж супермаркет необґрунтовано відмовляється від публічного договору, то повинен відшкодувати збитки, завдані споживачеві такою відмовою. Покупець може з цього приводу звернутись або до адміністрації супермаркету, або до суду.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною