Проєкт бюджету США на 2022 рік передбачає допомогу Україні на $756 млн - голова МЗС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Проєкт бюджету США на 2022 рік передбачає допомогу Україні на $756 млн - голова МЗС

Казна та Політика
220
Проект бюджету США на 2022 рік передбачає загальний обсяг допомоги Україні 756 млн доларів, проте мета України — 1 млрд доларів підтримки США — залишається незмінною.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Проєкт бюджету США на 2022 рік передбачає загальний обсяг допомоги Україні 756 млн доларів, зокрема на зміцнення безпеки — 400 млн доларів. Але наша мета — 1 млрд доларів підтримки — залишається незмінною, і ми впевнено до неї рухаємося», — сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в п’ятницю.
Він додав, що по лінії Державного департаменту США, Пентагону, Агентства США з міжнародного розвитку на цілі підтримки ключових реформ в Україні американська сторона виділила понад 460 млн доларів.
«Завдяки допомозі Сполучених Штатів українці отримали близько 2 млн 200 тис. доз вакцин від Covid-19», — вказав міністр.
Водночас Кулеба поінформував, що цього року завдяки домовленостям президентів України та США було залучено додатковий пакет допомоги з безпеки США обсягом 60 млн доларів.
«Загальний обсяг матеріально-технічної допомоги Вашингтона в 2021 році склав понад 130 млн доларів. Це конкретна допомога українській армії», — уточнив голова МЗС.
Також Україна отримала від США 4 військово-морські катери типу Island, нові поставки протитанкових комплексів Javelin, засоби контрснайперської боротьби, розвідки, радіоелектронної боротьби, прилади нічного бачення, оптичні засоби, засоби зв’язку, медичне майно, боєприпаси і стрілецьку зброю різних калібрів.
За словами Кулеби, в 2021 році МЗС забезпечило безпрецедентно тісний діалог на найвищому і високому рівнях з новою адміністрацією США, а перлиною дипломатичної роботи став візит Президента України в США на початку осені, який заклав фундамент подальшого зміцнення стратегічного партнерства України і США.
«Наші країни уклали більше двох десятків двосторонніх договорів, зокрема рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства, і в наступні п’ять років вона стане наріжним каменем і дороговказом для військово-технічного співробітництва між нашими країнами, в рамках якого буде укріплена протиповітряна оборона нашої держави, наші Військово-морські сили, кіберзахист, взаємодія розвідок, продовжиться реформа сектору безпеки і оборони», — розповів Кулеба.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас