ІТ-бізнесмени підтримали закон про податки в Дія City
Представники ІТ-бізнесу підтримали ухвалення законопроєкту № 5376 про податкові умови спеціального правового режиму для ІТ — Дія City.
Як розповідає Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації «IT Ukraine», що представляє інтереси понад 65 тисяч ІТ-фахівців: «Це початок великих змін і додаткових можливостей для ІТ-індустрії, амбітний експеримент на державному рівні». Він вважає, що ІТ-спільноті вдалося відстояти прийнятні податкові ставки для ІТ-індустрії.
Відповідно до Закону, податкові ставки для працівників IT-компаній в Дія City будуть такими: ПДФО — 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати (з 1 грудня 2021 року — 6500 грн), військовий збір — 1,5%. Дохід фахівця, який перевищуватиме 240 тисяч євро на рік, оподатковуватиметься 18% ПДФО.
Founding Partner Roosh Сергій Токарєв пише у Facebook: «Умови ведення бізнесу кращі, ніж у кожній з сусідніх країн, які конкурують з Україною за інтелект і людський капітал».
За його словами, Дія City призведе до того, що нові українські ІТ-компанії більше не будуть реєструватися в інших юрисдикціях, в Україну повернуться компанії з інших країн і зайдуть нові іноземні компанії і капітал.
«Інвесторам стане комфортніше отримувати дивіденди і реінвестувати їх в нові проєкти. А це означає, що в Україні з’явиться ще більше крутих технологічних стартапів. Упевнений, деякі з них вже незабаром досягнуть мільярдної капіталізації і перейдуть в статус єдинорогів», — зазначає Токарєв.
Для стимулювання інвестицій було введено низку норм. Зокрема, доходи фізосіб у вигляді дивідендів, нарахованих компанією-резидентом, будуть звільнені від оподаткування за умови їх виплати не частіше одного разу на 2 роки. Також діятиме податкова знижка для фізосіб при купівлі частки в компанії-стартапі, що є резидентом Дія City.
Олександр Конотопський, СЕО Ajax Systems, особливо позитивно відзначає введення податку на виведений капітал (ПнВК).
«Податки — це важливий фактор, що впливає на розвиток бізнесу. Чим вони менші – тим більше можна реінвестувати в бізнес. В українських підприємців немає простого доступу до грошей. Кредити отримувати важко, венчурних фондів мало. Єдиний спосіб піднімати бізнес — бутстрапити, реінвестувати. Податок на виведений капітал цьому сприяє. Та й сам розмір податку більш ніж конкурентний», — пише Конотопський.
Як додає СЕО Ajax Systems, це найкращі податкові умови в Європі і одні з кращих у світі. «З відомих мені юрисдикцій крутіший тільки Дубай», — підсумовує він.
За законом компанії і стартапи, які стануть резидентами Дія City, зможуть вибирати між податком на прибуток (18%) або податком на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%. Останній буде особливо вигідний для тих компаній, які реінвестують прибуток у свій розвиток.
Довідка Finance.ua:
- Верховна Рада у другому читанні і в цілому ухвалила законопроєкт, який регулює податкові умови спеціального правового режиму «Дія City». Для стимулювання інвестицій в ІТ-галузь будуть звільнені від оподаткування доходи фізосіб у вигляді дивідендів, нарахованих компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше ніж один раз на 2 роки, щоб стимулювати компанії реінвестувати кошти в свій розвиток.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною