879
Банк Тігіпка випустить електронні гроші на блокчейні Stellar
— Фондовий ринок
ТАСкомбанк випустить електронні гроші на блокчейні Stellar.
Про це йдеться в повідомленні Національного банку.
«Національний банк України вітає проведення пілотного проєкту з тестування випуску електронних грошей на базі технології блокчейн. Цей пілотний проєкт розпочинає Міністерство цифрової трансформації України разом з партнерами — ТАСкомбанк, фінтех-компанією Bitt і Stellar Development Foundation. В рамках цього пілотного проєкту частина співробітників Державного підприємства „Дія“ отримає можливість протестувати електронні гроші з функцією програмування», — йдеться в ньому.
Мета — дослідити потенціал використання технології блокчейн на базі електронних грошей, однією з функцій яких є можливість визначати напрямок їх використання (функціонал програмування).
«Напряму цей пілотний проєкт не має відношення до випуску е-гривні – цифрової валюти Національного банку України. Згідно з новим законодавством, емітентом е-гривні може бути тільки Національний банк», — зазначив заступник голови Національного банку Олексій Шабан.
Він додав, що Національний банк разом з Міністерством цифрової трансформації та іншими державними органами та установами активно працює над створенням концепції е-гривні.
Її метою є визначення оптимальних способів використання (так званих юз-кейсів) і характеристик е-гривні, архітектури її випуску, технологічної платформи і т. д.
Створення концепції має завершитися до кінця 2022 року.
Тільки після створення концепції е-гривні Національний банк зможе розробити нормативно-правову базу і сформувати вимоги до технології випуску цифрової валюти Національного банку, а також обрати технологічного провайдера для проведення тестового випуску е-гривні, що, зокрема, дозволить прийняти рішення про доцільність її повномасштабного випуску.
Вибір технологічного провайдера відбудеться шляхом прозорого конкурсного відбору (орієнтовно у 2023 році).
Крім того, Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) здійснює процедуру реєстрації торгової марки «е-гривня» за поданням Національного банку.
НБУ звертає увагу, що цей термін можна використовувати тільки для визначення цифрової валюти, емітованої Національним банком, і не стосується інших платіжних інструментів (електронних грошей, бонусних програм тощо).
За матеріалами: Українські Новини
Поділитися новиною