Україна допускає викуп/обмін євробондів в оновленій стратегії управління держборгом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна допускає викуп/обмін євробондів в оновленій стратегії управління держборгом

Казна та Політика
235
Міністерство фінансів України за сприятливих ринкових умов продовжить практику викупу або обміну державних цінних паперів (єврооблігацій) для вирівнювання графіка погашення.
Про це йдеться в оновленій середньостроковій стратегії управління держборгом — на 2021−2024 рр.
Згідно з документом, затвердженим урядом 9 грудня і опублікованим на сайті Мінфіну, передбачаються два варіанти дій: викуп/обмін певного випуску або частковий викуп/обмін широкої лінійки випусків.
Крім цього, в стратегії як один із заходів зниження валютного ризику держборгу вказується диверсифікація іноземних валют в борговому портфелі. «Випуск цінних паперів, номінованих в інших іноземних валютах (євро, єна і т.д.), також може сприяти продовженню середнього терміну до погашення державного боргу і зменшенню середньої вартості його обслуговування», — наголошується в документі.
Мінфін пояснює, що через більш низькі процентні ставки поточні умови на європейських ринках облігацій більш привабливі в порівнянні з ринком облігацій в доларах США. «Крива процентних свопів в доларах США значно вища за аналогічну криву в євро, водночас спреди за інструментами в євро для України значно ширші. Отже, сприятливі ринкові умови для проведення операцій в євро в разі звуження спредів можуть бути використані для зниження кривої прибутковості державних цінних паперів України і, відповідно, для зменшення вартості обслуговування державного боргу», — йдеться в стратегії.
Ще однією метою диверсифікації валютної структури держборгу Мінфін називає подальше збільшення кола інвесторів в державні цінні папери і розширення джерел фінансування.
«Альтернативним джерелом фінансування бюджету та зменшення валютного ризику державного боргу є випуск на міжнародному ринку нових боргових інструментів, номінованих у гривні. Доцільність такого розміщення визначатиметься наявністю попиту та умовами на міжнародному ринку капіталу», — вказується також у стратегії.
Згідно з документом, орієнтовний план дій на нинішній і наступні три роки передбачає побудову кривої єврооблігацій в євро і США, збільшення обсягів розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) у гривні, в тому числі за рахунок участі міжнародних інвесторів.
У стратегії уточнюється, що на кінець 2020 року частка держборгу в гривні становила 38%, в доларах США — 39%, євро — 15%, SDR — 8% і в японській єні – 1%, тоді як завданням є збільшити частку нацвалюти до 41% до кінця цього року, 44% – до кінця наступного і 51% – до кінця 2024 року.
Стратегія ставить за мету скорочення прямого держборгу України, що склав 60,8% ВВП на кінець 2020 року, до 56,9% ВВП до кінця 2021 року, 50,8% ВВП — до кінця 2022 року, до 47% – до кінця 2024 року.
Крім цього, вона передбачає збільшення середньозваженого терміну до погашення держборгу з 6,4 року в 2021 році до семи років в 2024-му, хоча в 2022 році очікується скорочення цього терміну до шести років і збільшення до 6,5 року в 2023 році.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас