Україна за підсумками року вийде на нейтральний баланс виробництва гречки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна за підсумками року вийде на нейтральний баланс виробництва гречки

Казна та Політика
324
Україна за підсумками 2021 року досягне нейтрального балансу з виробництва гречки при показниках її експорту в 10 тис. тонн і імпорту в 15−20 тис. тонн, стабільного виробництва цієї культури Міністерство аграрної політики і продовольства планує досягти шляхом зростання обсягів держпідтримки виробникам гречки, що щорічно виділяються, з 50 млн грн до мінімум 100 млн грн.
Про це розповів перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький агентству «Інтерфакс-Україна» в кулуарах конференції «Ведення агробізнесу в Україні».
«Вважаємо, що потрібно ініціювати повернення хоча б до спочатку передбачених 100 млн грн, щоб держпідтримка становила в районі 3 тис. грн на 1 га гречки, це б дозволило нам мати стабільне виробництво цієї культури. Цього року ми бачимо, що вийшли вже майже в нейтральний баланс — у нас планується близько 10 тис. тонн експорту і 15−20 тис. тонн імпорту. Це приблизно нейтральний баланс з виробництва, і його потрібно зберігати, а в перспективі нарощувати експорт», — підкреслив заступник міністра.
Він нагадав, що спочатку на держпрограму підтримки виробників гречки шляхом безповоротної бюджетної субсидії планувалося виділення щонайменше 100 млн грн на 2021 рік, але за результатами розгляду в аграрному комітеті її розмір був знижений до 50 млн грн.
«Логіка дій така: у січні 2022 року буде пленарний тиждень, ми знову будемо подавати оброблені з профільними асоціаціями пропозиції від Міністерства, в тому числі від виробників гречки, в аграрний Комітет, і там буде прийматися остаточне рішення (про обсяги держпідтримки на наступний рік. — Ред.)», — поділився планами Мінагрополітики Висоцький.
Як повідомлялося, Мінагрополітики на поточному тижні розподілило 50 млн грн держпідтримки між виробниками гречки. Всього відомство отримало 655 заявок від аграріїв на виплату безповоротної бюджетної субсидії на загальну суму 164,6 млн грн за оброблювані ними в 2021 році 32,9 тис. га посівів гречки.
За даними Міністерства, бюджет програми підтримки обмежений 50 млн грн, тому відомство вирішило пропорційно розподілити держпідтримку між усіма заявниками. Таким чином, кожен агровиробник отримає 30% від запитаної ним субсидії, а в грошовому еквіваленті її сума на один гектар становитиме 1,5 тис. грн.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас