Мінагрополітики анонсувало зміни в роботі сервісу автоматичної оцінки землі: що зміниться — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінагрополітики анонсувало зміни в роботі сервісу автоматичної оцінки землі: що зміниться

Аграрний ринок
586
Finance.ua як портал, що стежить за ринком землі, дізнався в Мінагрополітики, що зміниться у роботі сервісу автоматичної оцінки землі.
Так, міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко зазначив: «Ринок землі працює в штатному режимі, на сьогодні зареєстровано майже 60 тис. правочинів щодо купівлі-продажу землі, якими охоплено понад 150 тис. га землі».
Середня ціна за гектар становить майже 40 тис. грн.
За його словами, прозорість земельних відносин забезпечує, зокрема, й організація земельних аукціонів через електронну систему Прозорро.Продажі. На сьогодні в ній опубліковано 1542 аукціони. Вже успішно відбулися 202 земельні торги. Майже 8 тис. га земельних ділянок пропонується як лоти в різних регіонах України з загальною вартістю 570 млн грн.
Динаміка за ціною постійно йде вгору – усі лоти реалізуються на зростання ціни, яке в підсумку сягає в середньому 217%.
Серед пріоритетів Мінагрополітики на найближчий час – розширення співпраці з фінансовими установами, зокрема банками, які мають розглядати земельні ділянки як предмет застави.
Зміна алгоритму оцінки, який використовується модулем електронного визначення оціночної вартості землі Фондом держмайна.
  • Будуть використовуватися більш усереднені значення, що запобігатиме випадкам необгрунтованого завищення оціночної вартості та відповідно податкових платежів, які трапляються сьогодні.
  • Отримання з боку банків доступу до Державного земельного кадастру через API в розрізі інформації про наявність спеціальних дозволів на користування надрами та склад угідь земельних ділянок.
Спецдозволи на користування надрами та склад угідь земельних ділянок – ця інформація доступна через Публічну кадастрову карту та у витягах з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Інших форм отримання відповідних даних законодавство, на жаль, сьогодні не передбачає.

Довідка Finance.ua:

  • Земельний кодекс України визначає, що право власності дає «право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками».
  • Способи набуття права власності теж різні. Це може бути: договір дарування; міни; ренти; пожертви; довічного утримання тощо.

Земля в Україні: як її продавати та що для цього потрібно

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас