Економічний паспорт: у яких випадках грошима можна буде скористатися до 18 років — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Економічний паспорт: у яких випадках грошима можна буде скористатися до 18 років

Казна та Політика
2183
З 2023 року запрацює Фонд майбутніх поколінь (ФМП), де накопичуватимуться кошти українців, які не досягли 18-річного віку.
Про це йдеться у тексті законопроекту, який оприлюднили на офіційному сайті парламенту.
У статті 46 документа йдеться про те, що достроково підліток зможе отримати кошти на лікування наступних тяжких захворювань (станів здоров’я):
  • рак,
  • інфаркт міокарда,
  • інсульт,
  • коронарне шунтування,
  • ниркова недостатність,
  • трансплантація життєво важливих органів та інші критичні захворювання.
«У разі смерті учасника Фонду право на отримання виплат, які враховуються на його індивідуальному рахунку у Фонді, набувають його вигодонабувачі/спадкоємці», – повідомляється у проекті закону.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 6 грудня вніс до Верховної Ради законопроект про економічний паспорт українця.
Розроблений в ОПУ документ передбачає створення спеціального фонду державного бюджету, з якого щороку десятки мільярдів гривень потраплятимуть до Фонду майбутніх поколінь. Спецфонд наповнюватиметься коштами, які отримує держава від рентної плати. Щорічно у ФМП перераховуватимуться дві мінімальні заробітні плати.
Фонд майбутніх поколінь матиме ту саму форму та структуру, що й недержавні пенсійні фонди, які працюють в Україні вже 18 років і через які українці можуть самостійно накопичувати собі на старість.
Після того як Рада ухвалить закон, а президент його підпише, протягом шести місяців уряд має ухвалити рішення про створення Фонду та обрати його Раду.
За матеріалами:
Слово і Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас