0 800 307 555
0 800 307 555

Україна запускає добровільне фармакологічне медстрахування: скільки коштує і як працюватиме


Україна запускає добровільне фармакологічне медстрахування: скільки коштує і як працюватиме

Україна пілотує добровільне фармакологічне медичне страхування. Відповідний меморандум для впровадження пілоту підписали сьогодні у Міністерстві охорони здоров’я України. Finance.ua дізнався деталі.

Як повідомив міністр Віктор Ляшко: «За нашими оцінками, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями».

Пілотний проєкт з фармакологічного страхування — це можливість зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет за рахунок добровільного медичного страхування.

Де буде. Фармакологічне страхування запускається в Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Харкові та Києві.

Як це працюватиме:

  • Є ліки, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується державою, тому саме завдяки впровадженню добровільного страхування можна буде отримати компенсацію на ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування.

Щоб взяти участь у проєкті, пацієнт має придбати страховий поліс та сповістити про це свого лікаря.

Пацієнт сплачуватиме 120 грн на місяць та отримає можливість використати страхову суму у 20 тис. грн у разі призначення їй ліків, що не входять до програми «Доступні ліки».

Щоб отримати ліки за страховим полісом у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки.

Препарати, які входять в програму фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки. Оплата ліків страховою компанією відбувається автоматично, без залучення пацієнта або лікаря.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua