0 800 307 555
0 800 307 555

Верховний Суд скасував повернення ліцензії банку «Хрещатик»


Верховний Суд скасував повернення ліцензії банку «Хрещатик»

Верховний Суд скасував рішення Окружного адмінсуду та Шостого апеляційного суду щодо повернення ліцензії банку «Хрещатик».

Верховний Суд частково задовольнив касаційні скарги Нацбанку, Фонду гарантування вкладів і ліквідатора, повідомляє finbalance з посиланням на рішення суду.

Ініціатором позовів щодо повернення ліцензії була компанія «Укрфінком» (ексакціонер банку «Хрещатик»).

Верховний Суд на підставі так званого «антиколомойского» закону закрив провадження в частині позовних вимог про повернення банку «Хрещатик» банківської ліцензії, генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій, а також про скасування запису в держреєстрі про припинення банку як юрособи внаслідок ліквідації та повернення свідоцтва учасника ФГВФО.

13 жовтня 2020 року Шостий апеляційний адмінсуд Києва скасував рішення НБУ про визнання неплатоспроможним і ліквідацію банку «Хрещатик», однак закрив провадження в частині позовних вимог про повернення банку «Хрещатик» банківської ліцензії, а також про скасування запису в держреєстрі про припинення банку як юрособи внаслідок ліквідації.

Банк «Хрещатик» працював на ринку з 1993 року і входив до двадцятки найбільших банків за обсягом активів. Ключовими власниками фінустанови були Андрій Іванов із часткою 37,44%, Київська міська держадміністрація з часткою 25% і Микола Солдатенко з часткою 24,24%.

Національний банк у квітні 2016 року визнав банк «Хрещатик» неплатоспроможним, а через два місяці клієнти банку ініціювали судовий розгляд щодо правомірності цього рішення.

Наприкінці травня 2019 року Верховний Суд підтвердив правомірність рішення НБУ про ліквідацію банку «Хрещатик».

У червні 2019 року Нацбанк прийняв повторне рішення про відкликання ліцензії у банку «Хрещатик», у зв`язку з чим Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відновив його ліквідацію.

2 жовтня 2020 року ФГВФО завершив ліквідацію та виплати вкладникам неплатоспроможного банку «Хрещатик».

Наразі бенефіціаром «Укрфінком» у держреєстрі значиться Семенов Андрій Володимирович (експерший заступник голови правління банку «Хрещатик»), а засновником вказана «Міжнародна бізнес компанія «Алесіо Юніверсал С.А.» (Британські Віргінські острови).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua