0 800 307 555
0 800 307 555

Нові квартири у грудні помітно подорожчають — думка експерта


Нові квартири у грудні помітно подорожчають — думка експерта

На українців цього року чекає ще один стрибок цін. Він не дуже істотний в масштабах року, зате доволі відчутний в помісячній динаміці.

Як спрогнозувала експерт ринку нерухомості Вікторія Берещак, до кінця року приріст середньої ціни квадратного метра в новобудовах можливий ще на рівні 2−3%.

Стримувати і направляти цінову динаміку буде рівень реального платоспроможного попиту, звідси тенденція до невідповідності темпів зростання середньозваженої вартості «квадрата» і цінової динаміки в ліквідних категоріях житлових комплексів комфорт+ і бізнес-класу в нових форматах, яка в 2022 році тільки посилиться, зазначає експерт.

«Нагадаю, що зростання реальних доходів українців в 2020-му стало мінімальним з 2016 року, та й темпи відновлення в 2021-му залишали бажати кращого. Рівень безробіття хоч і знизився у другому кварталі 2021- го до 9,3% з понад 10%, але залишається все ще високим», — зазначає Берещак.

Тих, хто може дозволити купити собі нерухомістьі, все ще значно менше, ніж загальне число українців з незакритим квартирним питанням.

Водночас, в грудні, зрозуміло, варто чекати і традиційних дисконтів і акційних пропозицій від забудовників.

Ринок «первинки» почав валитися: угоди щодо квартир зриваються, а третина будівництв — сповільнили роботи.

«Це період стимулювання попиту і розпродажу пропозиції, що залишилася в проектах, яка з тих чи інших причин не знайшла покупця протягом року», — зазначила Вікторія Берещак.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua