0 800 307 555
0 800 307 555

Змінено порядок грошових розрахунків за угодами щодо цінних паперів


Змінено порядок грошових розрахунків за угодами щодо цінних паперів

Національний банк врегулював порядок проведення грошових розрахунків за правочинами щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів.

Finance.ua дізнався, які зміни передбачені з 3 січня 2022 року.

До речі, про головні зміни в законодавстві, які можуть стосуватись ваших особистих коштів, ми інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі всіх фінансових подій!

Як повідомляє пресслужба регулятора, Національний банк України затвердив положення про порядок проведення грошових розрахунків за правочинами щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів, укладеними на організованих ринках капіталу та поза організованими ринками капіталу, з дотриманням принципу “поставка цінних паперів проти оплати”.

Читайте також: Маргулан Сейсембаєв розповів про еволюцію економіки: як сьогодні інвестувати

“Положення відповідає вимогам міжнародних документів, якими регулюється порядок розрахунків за цінні папери, та передбачає впровадження кращих світових практик у сфері розрахунків за цінні папери, зокрема надає можливість учасникам ринків капіталу обирати спосіб розрахунків за правочинами щодо цінних паперів та суб’єкта інфраструктури, який гарантуватиме такі розрахунки”, – сказано в повідомленні.

Положення визначає зокрема:

  • вимоги до суб’єктів, які забезпечують проведення грошових розрахунків за правочинами щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів за принципом “поставка цінних паперів проти оплати”;
  • порядок проведення грошових розрахунків за принципом “поставка цінних паперів проти оплати” через відображення в системі обліку особи, яка провадить клірингову діяльність, зміни обсягу прав та зобов’язань щодо коштів з відображенням переходу права вимоги на кошти, у тому числі припинення зобов’язань за результатами неттінгу;
  • порядок проведення грошових розрахунків за правочинами щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів за принципом “поставка цінних паперів проти оплати” з використанням технологій Системи електронних платежів Національного банку (далі – СЕП);
  • порядок надання Центральному депозитарію цінних паперів доступу до технології обслуговування розрахунків із використанням спеціальних засобів СЕП.

Для чого необхідні зміни:

  • використання технологій СЕП дасть змогу учасникам ринку проводити так звані «розрахунки в грошах центрального банку», тобто з використанням рахунків сторін правочину щодо цінних паперів, відкритих безпосередньо в Національному банку. Це підвищить надійність таких розрахунків та довіру інвесторів до українських ринків капіталу.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua