0 800 307 555
0 800 307 555

Очільники фінансових компаній оцінили стан сектору як найкращий із 2018 року — Нацбанк


Очільники фінансових компаній оцінили стан сектору як найкращий із 2018 року — Нацбанк

Фінансові компанії поліпшили оцінку поточного стану фінансового сектору України до рекордного рівня з травня 2018 року.

Про це свідчать результати “Опитування про системні ризики фінансового сектору” за листопад 2021 року, передає пресслужба Національного банку.

Майже 40% топменеджерів вважають, що ситуація у фінсекторі за минулі пів року покращилася. Вперше респонденти оцінили стійкість фінансового сектору до значних негативних подій вище середнього рівня.

Читайте також: Бізнес очікує погіршення результатів своєї діяльності на тлі посилення карантину

Більшість керівників фінустанов не очікували погіршення стану фінансового сектору у наступні шість місяців, водночас п’ята частина опитаних прогнозували його поліпшення.

Респонденти, як і раніше, вважали головним джерелом ризику загальний рівень корупції, діяльність правоохоронних органів та судової системи. Ризик можливої ескалації воєнних дій з боку РФ на сході країни вперше від початку опитування увійшов до трійки найбільших ризиків.

Оцінки впливу економічних факторів надалі поліпшувалися, хоча помітно зросли інфляційні ризики. Нові фактори ризиків “карантинні протиепідемічні заходи” та “кліматичні зміни” посіли восьме та вісімнадцяте місця відповідно. Загалом схильність фінансових установ до ризику за останні пів року дещо підвищилася.


Графік: НБУ

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua