0 800 307 555
0 800 307 555

Зеленський анонсував економічний паспорт українця: як він працюватиме


Зеленський анонсував економічний паспорт українця: як він працюватиме

Президент України Володимир Зеленський пропонує спрямувати кошти від використання українських надр на освіту дітей.

Про це повідомляється в заяві Зеленського під час послання до Ради, яке транслювалося в Youtube.

«Кошти за використання українських надр будуть накопичуватися на особистих рахунках дітей громадян України», — сказав він.

Він повідомив, що це кошти від прийнятого законопроекту 5600. «До 10 грудня я вношу законопроект про економічний паспорт українця», — зазначив Президент.

За його словами, після досягнення повноліття діти зможуть використовувати ці гроші для отримання освіти в Україні.

Скільки можна буде накопичити? Влада очікує, що діти, які матимуть економічний паспорт та отримуватимуть на спецрахунки кошти від рентних платежів, на момент досягнення повноліття матимуть по $10 тисяч доларів. Про це сказав журналістам в кулуарах парламенту голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише НВ.

«Я не виключаю, що ми будемо надавати таку можливість дітям, які народжені з 2019 року», — відзначив він.

За словами Гетманцева, програма передбачає створення спеціальних рахунків у Фонді майбутніх поколінь, які будуть поповнюватися щомісяця. Після досягнення повноліття ці кошти можна буде використати.

«В нас народжується близько 300 тисяч дітей на рік. Є певні відрахування від ренти. Я не виключаю, що відрахування будуть не тільки від ренти, а й від інших платежів. Наприклад, від приватизації, імпортного ПДВ. Поки що ми говоримо тільки про ренту. Рента розподіляється між тими дітьми, які народилися і мають економічний паспорт українця. Якщо ця сума є меншою за встановлену законопроектом, то різниця дотується за рахунок держави. Ми розраховуємо на те, що по досягненню повноліття дитина повинна мати близько 10 тисяч доларів в еквіваленті. Безперечно, в гривні з урахуванням інфляції», — пояснив нардеп.

Нагадаємо, Верховна Рада 30 листопада прийняла закон про збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету. Документ 5600 стосується як підприємств, так громадян України.

В ході розгляду законопроекту з документа була виключена поправка № 97 про формулу розрахунку ставок ренти на руду. Поправку виключили за пропозицією народного депутата Давида Арахамії, який заявив, що «нинішні світові ціни не відповідають очікуванням, які були на початковому етапі».

Також внесли зміни до системи оподаткування сільгоспвиробників і фермерів, операцій з продажу нерухомості, екологічного податку та акцизного податку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua