0 800 307 555
0 800 307 555

Чи варто зараз купувати долар, і що буде з курсом валют у грудні


Чи варто зараз купувати долар, і що буде з курсом валют у грудні

Виконавчий директор Асоціації захисту банків, голова громадської організації Re: Старт, фінансовий експерт Оксана Чепіжко прогнозує, що в першій половині грудня продовжиться тенденція повільної девальвації гривні по відношенню до долара.

«Це пов’язано з виведенням нерезидентами 2 млрд грн доходів з облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) і торгами Кабміну та інвесторів щодо нових умов розміщення облігацій, що тривають. У цей момент курс долара може досягти позначки 27,5 гривні за долар», — вважає Оксана Чепіжко. Вона також нагадує про необхідність додаткової закупівлі НАК «Нафтогаз» обсягу газу на спотовому ринку, що викличе тижневий дисбаланс пропозиції на валютному ринку.

«Але вже з третьої декади грудня, коли експортери почнуть продавати надлишки валюти на міжбанку, ситуація вирівняється. Долар повинен повернутися в звичний коридор 27−27.20. Тому піддаватися паніці і кидатися купувати долар зараз не варто», — радить експерт. Що стосується інфляції, то закладений у проєкті бюджету-2021 параметр (менше ніж 8%) є нереалістичним, зазначає Оксана Чепіжко.

На її думку, реальна інфляція за підсумками року буде точно двозначною. «На нас чекає черговий виток подорожчань і зниження купівельної спроможності гривні на тлі недостатнього відносно інфляції підвищення мінімальних соціальних стандартів», — резюмує експерт.

Голова Національної ради економічного розвитку та Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко звертає увагу, що на сьогоднішній день є фактори, які можуть різко (протягом двох-трьох тижнів) негативно вплинути на розвиток соціально-економічної ситуації.

При цьому відсутні фактори, які можуть вплинути позитивно. «Серед негативних факторів (і світових, і внутрішньоукраїнських) — ковід, який протягом двох років дуже серйозно впливає на всі економічні процеси. Також для України залишається ризик можливої ескалації військового конфлікту з Росією. Саме ці два фактори сьогодні можуть швидко впливати на ситуацію, змінювати її кардинально», — пояснює Олексій Дорошенко.

Якщо негативні фактори не зіграють свою роль в грудні, то побачимо фактично те саме, що відбувається на сьогоднішній день, вважає він.

Експерт продовжує: «Соціально-економічна і фінансова ситуація вкрай складна. Але ми достатньо звикли до цього за останні роки. Так, система зараз погана, але вона збалансована. І якщо не буде нових штамів ковід-19 або іншого, що може різко обвалити світовий ринок, в тому числі фондовий, то нічого екстраординарного в останній місяць року не відбудеться. Держава продовжує запозичення за допомогою ОВДП, продовжує співпрацю з МВФ. Все, як і раніше. Але при цьому інфляція виходить за рамки запланованого. Вона точно буде двозначна, вище ніж 10%. Курс долара зараз підвищується — вже майже 27. Але в держбюджеті було закладено 28,6. До того ж традиційно в грудні починають продавати валюти і просто люди (їм необхідно купувати подарунки), і бізнес (необхідно платити податки в кінці року). Відповідно, курс гривні, який зараз відкотив до 26,9 за 1 долар, в першій декаді грудня може повернутися до більш звичної позначки 26,3».

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua