0 800 307 555
0 800 307 555

Як одержати пенсійні кошти, які пенсіонер не отримав за життя


Як одержати пенсійні кошти, які пенсіонер не отримав за життя

Finance.ua як портал, що дбає про ваші доходи, дізнався в Пенсійного кур’єра, як одержати пенсійні кошти, які пенсіонер не отримав за життя.

Приклад. Нарахування пенсії пенсіонерові було припинено, і він понад три роки її не отримував. Сам він за життя по поновлення пенсії не звертався. Чи має право син на звернення по пенсію батька після його смерті?

Відповідно до частини другої ст. 49 Закону 1058, поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду України протягом 10 днів після зʼясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому, зокрема, статтею 46 цього Закону.

Що робити. Заяву про поновлення виплати пенсії подає заявник особисто у територіальний орган Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (сервісний центр).

Можливість виплати сум пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою через його смерть, врегульовано статтею 52 Закону 1058, зокрема в частині їх виплати спадкоємцям, за умови надання свідоцтва про право на спадщину, де спадковим майном зазначено пенсію померлого пенсіонера.

У випадках, коли на день смерті пенсіонера нарахування та виплата пенсії не здійснювались і заява щодо поновлення виплати пенсії особисто пенсіонером за життя не надавалась, органи Пенсійного фонду України визначають суму недоотриманої пенсії на підставі заяви спадкоємця, визначеного нотаріусом.

Визначення суми пенсії, що могла бути нарахована, проводиться з урахуванням вимог статті 46 Закону — не більше ніж за 3 роки до дня звернення по отримання пенсії.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua