0 800 307 555
0 800 307 555

Китай на межі колапсу: як це вплине на економіку України


Китай на межі колапсу: як це вплине на економіку України

У Китаї криза зачепила будівельну промисловість та енергетичний сектор, що може дестабілізувати економіку світу, зокрема України. Втім, наша держава має шанс уникнути важких наслідків.

Влітку 2021 року китайський будівельний гігант Evergrande опинився на межі банкрутства, яке може дестабілізувати економіку країни і зумовити світову кризу. Втім, уряд не поспішає на допомогу компанії.

Люди припинили купувати квартири будівельної компанії через високі ціни на них. Тому приплив грошей значно впав, тому фірма не може оплатити боргові зобов’язання, які сягнули захмарних 300 мільярдів доларів – це близько 2% ВВП Китаю.

За словами бізнес-кореспондента DW Кліффорда Кунена, Пекін опинився між двох вогнів. З одного боку, уряд прагне, щоб економічне зростання тривало, а з іншого – їм треба щось робити з будівельною галуззю.

Криза зачепила не тільки будівельний сектор – Піднебесній гостро не вистачає енергоресурсів. Китайці експортують до третини копалин, щоб покрити внутрішній попит. Однак через пандемію COVID-19 поставки порушилися, і в країні почалися проблеми.

Зараз Китай переживає одну з найбільших за останнє десятиліття енергетичних криз. Вона призвела до відключення електроенергії та закриття заводів.

Як постраждає світ. Китайська енергетична криза вже вдарила по великих американських корпораціях. Такі промислові гіганти як Tesla і Apple оголосили, що не можуть повністю виконати поставки законтрактованих товарів своїм споживачам.

Все через те, що компанії не отримали з китайських фабрик необхідних деталей, оскільки останні не працювали через відключення електроенергії. В американській федеральній скарбниці б’ють на сполох – криза в Китаї становить загрозу для всього світу.

Очевидно, глобальна фінансова криза не мине і Україну. Втім, маємо запобіжники від надто важких наслідків. Зараз попит на продукти в світі зростає. Тому в агропромислової галузі України непогані шанси збільшити валютні резерви держави.

До того ж наша держава не сильно залучена у світові фінансові процеси, а це означає, що ми не ризикуємо втратити великі кошти на світових ринках. Втім, криза до нас може прийти у вигляді скорочення обсягу іноземних інвестицій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua