0 800 307 555
0 800 307 555

Польща виплачує сотні злотих на українських дітей. Як їх отримати заробітчанам


Польща виплачує сотні злотих на українських дітей. Як їх отримати заробітчанам

Українські родини, які працюють у Польщі легально та мають «карти побиту», мають право отримувати щомісяця гроші на кожну свою неповнолітню дитину.

Йдеться про суму в 500 злотих, що дорівнює приблизно 3,2 тис. грн. Якщо діти мають лише матір або батька — виплата буде вищою, розповіла уповноважена президента польського міста Валбжих зі справ іноземців Ірина Реріх в інтерв’ю Gazeta.ua.

Читайте також: Що змушує українців їхати до Польщі: кількість заробітчан зросла на чверть

«Картка дає право отримувати на кожну неповнолітню дитину щомісяця 500 злотих до їхнього 18-річчя. Також перед початком кожного навчального року на школярів у родині видається 300 злотих — на книжки, зошити, канцтовари. Ще один бонус — можливість отримувати періодично ваучери на 500 злотих. Теж на кожну дитину. Ці гроші можна витратити на зоопарк, готель, парк розваг, поїздку на море», — заявила посадовиця.

Справа в тому, що у випадку офіційного працевлаштування і проживання у Польщі українців на них розповсюджуються ті ж самі норми законодавства, які діють і відносно поляків.

«Карта побиту» — це дозвіл на тимчасове проживання і роботу в Польщі. В Україні їх часто називають «картками перебування». Їхні власники, окрім виплат на дітей, мають ще кілька бонусів, додала Ірина Реріх.

«На час дії картки не потрібно носити до адміністрації документи від роботодавців, аби підтвердити легальність перебування в Польщі. Головна перевага — з польською карткою побиту українець будь-коли може поїхати в Україну і потім легально повернутися в Польщу. Вже не потребує віз, запрошень чи інших документів. Також може вільно їздити як турист країнами Шенгенської зони», — сказала Ірина.

Довідка Finance.ua:

  • Польща готується спростити для працівників з України отримання «карток перебування». Пакет змін до закону про іноземців уже схвалив Сейм;
  • нововведення даватимуть право українцям не задокументовувати своє місце проживання в Польщі й не підтверджувати джерело доходу під час складання заяви на отримання картки побиту. Замість цього буде достатньо інформації про те, що заробіток закордонного працівника не менший за мінімальну зарплату в країні.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua