0 800 307 555
0 800 307 555

«Забув задекларувати майже 70 млн грн»: у НАЗК назвали порушників — нардепів та суддів КС


«Забув задекларувати майже 70 млн грн»: у НАЗК назвали порушників — нардепів та суддів КС

Депутати місцевих рад виявилися «лідерами» з «прихованого майна» у податкових деклараціях.

Про це в інтерв’ю «Фактам» розповів керівник Національного агентства із запобігання корупції Олександр Новіков.

«Цього року вже перевірили 806 декларацій. Загалом взяли у роботу понад 1200. Встановили порушень на 819 млн грн. Як не дивно, але найбільше прихованого майна виявили у деклараціях депутатів місцевих рад», — зазначив він і додав, що серед порушників законодавства є й керівники центральних органів влади.

За словами Олександра Новікова, голова державної регуляторної служби у декларації вказав Bitcoin на суму понад 13 млн грн, яких «фактично немає», а колишній віце-прем’єр-міністр України — міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський — «недостовірні дані у сумі 260 тис. грн».

«До речі, найбільші незадекларовані суми під час перевірок виявляли у депутатів місцевих рад. Зокрема, депутат Одеської обласної ради Кутателадзе Олег забув внести до декларації 69,9 млн гривень. Загалом у 60 деклараціях ми виявили порушення. Також це 9 народних депутатів: Сергій Шахов, депутатська група „Довіра“; Олег Кулініч, теж із „Довіри“, Олександр Куницький та Ганна Колесник із „Слуги народу“ та інші» , — зазначив голова НАЗК.

У списку порушників є судді Конституційного суду. «Встановили порушення у деклараціях Віктора Кривенка та Олександра Касмініна. У їхніх деклараціях є ознаки карного злочину. Справи передані до НАБУ», — зазначив він і додав, що у 1243 деклараціях виявили адміністративні правопорушення. Йдеться про декларування на суму менше ніж 1 млн 113 тис. грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua