0 800 307 555
0 800 307 555

ПриватБанк знизить комісію за операції з POS-терміналами для торговців


ПриватБанк знизить комісію за операції з POS-терміналами для торговців

ПриватБанк планує знизити розмір комісії, що стягується з кожної покупки, оплата за яку здійснюється через POS-термінал банку.

Про це в коментарі UBR.ua повідомили в пресслужбі фінустанови.

Читайте також: ПриватБанк запустив швидкі грошові перекази для заробітчан

Там пояснили, що 80% цієї комісії (еквайрингу) визначалися ставкою інтерчейндж — її встановлюють міжнародні платіжні системи (МПС), але перераховується вона на користь банків, що випустили платіжну картку, якою була здійснена покупка.

З 26 листопада Visa і Mastercard вирішили знизити ставки інтерчейнджа до 1,2%. Це дозволить здешевити послугу і для користувачів POS-терміналів банків. Зараз стандартний тариф для торговців за еквайринг в ПриватБанку становить 2%.

«ПриватБанк готовий знижувати комісії для торговців, починаючи з моменту зниження ставок платіжними системами. З кожним партнером ми будуємо відносини, виходячи зі справедливого ціноутворення, в якому головним фактором витрат є комісія інтерчейндж, яку ми як банк-екваєр віддаємо банкам, що випустили картку», — пояснили своє рішення в банку.

При цьому там не вказали, на який рівень планується опустити ставку еквайрингу.

У «Приваті» також зазначили, що за картками з високим рівнем інтерчейнджа і кешбек-програмами на користь банку-емітента часто йде до 95% комісії, отриманої від торговця. Тому для бізнесу, особливо з високим оборотом, зменшення операційних витрат на еквайринг буде відчутним, вважають у Держбанку.

Там переконані, що торговий еквайринг може стати більш доступним для торговців, як роздрібних, так і мережевих.

Не позначиться негативно зниження еквайрингової ставки і на тих банках, які активно розвивали і мережу POS-терміналів, і карткову емісію.

Однак інші фінустанови можуть зіткнутися з труднощами.

«Можливо, банки, які займалися виключно емісією і отримували „профіт“ за рахунок високого інтерчейндж, це змусить перебудовувати бізнес. І подивитися в бік еквайрингу і торговців, які і були початковим джерелом для щедрих кешбек-програм», — припустили в ПриватБанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фінтех і Картки
Дивись також
Весь ринок:Фінтех і Картки
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Опитування
В Контексті Finance.ua