0 800 307 555
0 800 307 555

Energy Community надало згоду на сертифікацію Укренерго – НКРЕКП


Energy Community надало згоду на сертифікацію Укренерго – НКРЕКП

Секретаріат Енергетичного співтовариства (Energy Community) надав Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, згоду на остаточну сертифікацію оператора системи передачі НЕК «Укренерго».

Про це повідомила у Facebook член НКРЕКП Ольга Бабій.

Вона нагадала, що для того, щоб українська енергетична система об’єдналася з європейською, український оператор системи передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» повинен пройти сертифікацію відповідно до вимог і стандартів ЄС.

«Це досить непроста бюрократична процедура. Для цього треба було: прийняти зміни до законодавства; розробити і прийняти купу нормативно-правових актів міністерств і відомств; привести у відповідність до вимог моделі ІSO НЕК „Укренерго“; розробити модель управління НЕК „Укренерго“, незалежну від власника; перевірити всі відповідності і підтвердити все документально», — розповіла Бабій.

За її словами, секретаріат Energy Community підтвердив незалежність НЕК «Укренерго» і надав згоду на остаточну сертифікацію українського оператора системи передачі.

«Попереду рішення Регулятора про сертифікацію, яке очікується вже найближчими тижнями!» — додала Бабій.

Нагадаємо, сертифікація є однією з умов для здійснення синхронізації української енергетичної системи з європейською ENTSO-Е.

Енергетичне співтовариство — це міжнародна організація, що охоплює країни Євросоюзу і треті країни. Метою діяльності організації є розширення енергетичного ринку Євросоюзу на країни південно-східної Європи та на інші.

У жовтні 2019 року НКРЕКП визнала, що ПрАТ «Укренерго» в цілому відповідає вимогам щодо відокремлення і незалежності оператора системи передачі; 7 жовтня 2019 року Комісія схвалила попереднє рішення про сертифікацію Укренерго як незалежного оператора системи передачі.

Проте навесні 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, відмовила ПрАТ «НЕК „Укренерго“» у сертифікації. Пізніше голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що компанія планує сертифікуватися як незалежний європейський оператор системи передачі орієнтовно в І кварталі 2021 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua