0 800 307 555
0 800 307 555

Учасники ринку ВДЕ вважають недостатнім тариф Укренерго на передачу електроенергії


Учасники ринку ВДЕ вважають недостатнім тариф Укренерго на передачу електроенергії

Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА) вважає, що запропонований НКРЕКП тариф на передачу НЕК «Укренерго» недостатній, щоб покрити всі витрати виробникам енергії з відновлюваних джерел (ВДЕ).
Про це повідомили в прес-службі ЄУЕА.

Зазначається, що в ході відкритого обговорення НКРЕКП проекту постанови «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» на 2022 рік» регулятор вирішив, що законних підстав для включення витрат на виплату виробникам з ВДЕ в тарифі на передачу компанії немає.

Водночас, на думку агентства, запропонований НКРЕКП тариф на передачу НЕК «Укренерго» недостатній для того, щоб покрити всі витрати виробникам з ВДЕ. Це, зокрема, і є однією з причин виникнення у 2021 році заборгованості компанії перед ДП «Гарантований покупець».

Подібна ситуація може повторитися, оскільки в Державному бюджеті на 2022 рік не передбачено 20% коштів для підтримки розвитку ВДЕ. А тому, як зазначається, для погашення в повному обсязі заборгованості Укренерго перед ДП «ГарПок», що виникла в 2020 і 2021 роках, регулятор при розрахунку на 2022 рік складової витрат повинен врахувати необхідні кошти.

Питання достатності рівня тарифу на передачу НЕК «Укренерго» стосується не тільки виробників з ВДЕ та учасників, а й перспектив інтеграції української енергетичної системи в ENTSO-E та інвестиційної привабливості України, а також нашого іміджу на міжнародній арені в цілому, вважають в енергетичному агентстві.

10 листопада НКРЕКП схвалила проект постанови про збільшення в 2022 році тарифу НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії на 11,4% до 327,49 грн/МВт-год порівняно з чинним тарифом (293,93 грн/МВт-год).

Європейсько-українське енергетичне агентство – ЄУЕА) – це некомерційна організація, відкрита для всіх учасників ринку енергоефективності та відновлюваної енергетики України. Агентство засноване в 2009 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають