0 800 307 555
0 800 307 555

45% українців у віці 60 років не матимуть права на пенсійне забезпечення


45% українців у віці 60 років не матимуть права на пенсійне забезпечення

Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси, дізнався від Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, що в тіні працює кожен 5 українець, і ці люди ризикують залишитися без пенсії.

Вона зауважила, що питання забезпечення соціальних та економічних прав громадян є надзвичайно актуальним для України. За 10 місяців поточного року про порушення цих прав до мене звернулися 13 662 заявники, що вдвічі більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Депутат наголосила на тому, що кожен п’ятий працівник в Україні зайнятий у неформальному трудовому секторі, та як наслідок – втрачає право на соціальний захист та пенсійне забезпечення.

Приклад. Згідно з новим законодавством, у 2027 році для того, аби вчасно отримати пенсію, громадянам України потрібно буде мати щонайменше 35 років стажу для чоловіків і 30 років для жінок.

Всі, хто зараз працює неофіційно, ці вимоги виконати не зможуть, тому приблизно 45% українців у віці 60 років не матимуть права на пенсійне забезпечення.

Довідка Finance.ua:

  • зі слів міністра соціальної політики Марини Лазебної, в Україні встановлено прожитковий мінімум для непрацездатних осіб. За пенсійним законом він є мінімальною пенсією. Зараз це 1 854 грн, а з грудня буде 1 934 грн;
  • міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що в Україні планують створити Державний накопичувальний фонд, який на початку буде єдиним для всіх, гарантування вкладів цього фонду буде стовідсотковим
  • накопичувальна пенсія виплачуватиметься додатково до солідарної та не зменшуватиме її розмір. Для того, щоб захисти гроші на пенсійних рахунках, держава на першому етапі буде відігравати провідну роль у наданні послуг.

Пенсії в Німеччині. Чи є це прикладом для України?

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua