0 800 307 555
0 800 307 555

Кому не підійде ФОП: українці не поспішають ставати самозайнятими


Кому не підійде ФОП: українці не поспішають ставати самозайнятими

Українці не поспішають ставати самозайнятими і легалізувати свої доходи. І це незважаючи на те, що головним плюсом є той факт, що самозайняті максимально звільнені від паперової тяганини та інших нормативних вимог. Всі необхідні дії можна здійснювати онлайн.

Як розповів у коментарі UBR.ua засновник компанії Performance Managment Сергій Сароян, ФОП просто не підходять представникам таких професій як:

  • репетитор;
  • доглядальниця;
  • ремонтник тощо.

«Витрачатися на ведення бухгалтерії вони вочевидь не готові. Іншими словами, ті хто вважав за краще не оформляти свою діяльність офіційно, турбуючись за зайву бюрократію, можуть зітхнути з полегшенням», — зауважив експерт.

Втім, цей фактор все ж не є визначальним: головним чином, люди ніяк не реєструються через низькі доходи і небажання ділитися з державою. Тіньова економіка зовсім не просто так досягає 30%.

Варто відразу ж вказати і один з потенційних ризиків, про які думають багато людей — можливе закручування гайок в подальшому.

Спостерігаючи за введенням нових регуляцій, які є нічим іншим, як спробою збільшити податкові надходження до бюджету, громадяни занепокоєні, що тільки-но вони «вийдуть у світло» і почнуть вести бізнес за правилами, то всі ці пільги, на зразок низької податкової ставки, випаруються, і їх будуть «доїти» так само, як і інших підприємців: змусять платити соцвнески, ставити каси тощо.

«На жаль, такого розвитку подій відкидати не можна. Наприклад, з 1 січня 2022 року ФОП будуть зобов’язані встановити реєстратори розрахункових операцій і видавати покупцям чеки. Поки нововведення не торкнеться I групи з річним оборотом менше 1 млн, але надалі все може змінитися», — зауважив Сароян.

Читайте також: В Україні з 1 січня введуть нові правила для ФОПів: що зміниться і на кого чекають великі штрафи

Одночасно з цим, додає він, законопроект № 5046 є логічним продовженням стратегії з виведення людей з тіні.

Багато громадян крім основної роботи мають підробіток — ті ж вчителі або таксисти — і реєструвати юрособу заради декларації невеликого заробітку вони явно не поспішають. А так є шанси, що більше людей «легалізується», спокусившись максимально простими умовами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua