0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: настає «момент істини» щодо курсоутворення


Міжбанк: настає «момент істини» щодо курсоутворення

Валютний ринок цієї середи буде надзвичайно динамічним і цікавим. Збереження тренда останніх днів по зростанню котирувань долара вже добряче «налякало» не тільки дрібних клієнтів, але вже і великих. Нікому з потенційних покупців долара не хочеться переплачувати за валюту, і вони виходять на торги, щоб оперативно закривати свої валютні зобов’язання на побоюваннях подальшого зростання валютних цінників.

Відкладений попит, що вийшов на міжбанк, провокує додатковий тиск на курс гривні, і нацвалюта поки що втрачає позиції. Це вигідно експортерам, і вони періодично почали притримувати свою валютну виручку, щоб ще більше зіграти «на підвищення».

Сьогодні на міжбанку настає «момент істини» з курсоутворення. Або фактор періоду бюджетних платежів призведе до зростання пропозиції валюти на ринку і це частково зіб’є ажіотаж, або попит продовжить перевищувати пропозицію і котирування швидко підуть до мети як мінімум 26,60 гривень за долар до кінця тижня.

За нашими даними, поки що великі експортери ще мають часовий запас в один-два дні зі сплати податків і накопичення під ці операції гривні, що дозволяє їм продовжити грати «на підвищення» курсу, а ось у імпортерів часу за великими контрактами обмаль, і вони не можуть довго зволікати зі своїми угодами з купівлі валюти, сподіваючись на зниження котирувань. А значить, перекіс у бік перевищення попиту над пропозицією сьогодні збережеться, і Нацбанку доведеться втручатися в ситуацію з продажами долара, якого бракує.

Розрахунки за вчорашнім аукціоном ОВДП і погашення сьогодні раніше випущених паперів відбудеться приблизно в однакових обсягах. Повернути Мінфіну треба близько 12 млрд гривень, а отримає він близько 8,2 млрд гривень. Різниця в 3,8 млрд гривень не на користь чиновників, але в період бюджетних розрахунків значна частина коштів у клієнтів піде на розрахунки з державою (за винятком нерезидентів, у яких цієї проблеми майже немає), і тому особливого тиску на курс з боку місцевих одержувачів коштів від погашення облігацій ми не прогнозуємо.

Нацбанку явно доведеться сьогодні виходити на ринок з відповідною інтервенцією, щоб якось направляти міжбанк в частині курсоутворення в потрібний йому бік. Спекулянти сьогодні продовжать спроби максимально розігріти курс долара протягом дня. І крім того, продовжать активно працювати по євро, оскільки валютні ралі по парі євро/долар тривають, і на сьогоднішній ранок євро обвалився майже до рівня в 1,13 долара за євро. А це знову дає їм можливість істотно заробляти на стрибках курсу євро і відносно гривні на міжбанку.

Курси міжбанку, за нашим прогнозом, 17 листопада будуть в межах: долар — коридор 26,35 — 26,65 грн, євро — коридор 29,80 — 30,15 грн.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:

  • Долар: коридор купівель і продажів 26,30 — 26,70 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 20 коп, а в касах банків до 20−25 коп.
  • Євро: у банках коридор від 29,70 до 30,30 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору від 29,80 до 30,20 грн при спреді в межах до 25 копійок.

Курс долара на міжбанку — графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США — 26,47 / 26,49
Євро — 30,02 / 30,04

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua