0 800 307 555
0 800 307 555

Реєстрація цін при купівлі-продажу землі буде обов’язковою — Мінагро


Реєстрація цін при купівлі-продажу землі буде обов’язковою — Мінагро

За підсумками 4 місяців дії ринку землі лише для 55% укладених угод купівлі-продажу були зареєстровані ціни.

Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Дзьоба під час онлайн-презентації щомісячного інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд стану земельних відносин в Україні», передає пресслужба Мінагрополітики.

«Найнижчий відсоток зареєстрованих цін у Закарпатській області – лише для 21% угод. Абсолютним лідером є Хмельницька область, там ціни зазначені для 76% угод. Зміни, які ми хочемо внести, спрямовані передусім на те, щоб вирівняти цю проблему. Відповідно реєстрація цін при проведенні операції купівлі-продажу земельної ділянки буде обов’язковою», — сказав Дзьоба.

Читайте також: Названо середню вартість землі в Україні

Що стосується діапазону середньої вартості землі за останні 4 місяці, то як показують розрахунки Київської школи економіки, вона становить 31−34 тисячі гривень за гектар, що відповідає розрахункам KSE грудня 2019 року.

«Є дві області-лідери, де ціни на товарну землю є найвищими. Це Київська та Львівська область. У ТОП-5 областей з найдорожчою землею увійшли також Івано-Франківська, Чернівецька та Полтавська області», — зазначив експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

Заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко наголосив, що ринок землі с/г призначення подолав дві психологічні позначки: 2000 га с/г землі відчужено, всього маємо 40 000 правочинів.

«Тенденція на ринку стабільна, цифри планомірно ростуть. Разом із Мінагрополітики ми вийшли на фінішну пряму щодо автоматичного визначення оцінки вартості землі, аби в нас не було збоїв в цьому питанні і оціночна вартість не брала гору над ринковою», — зауважив Мірошниченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua