0 800 307 555
0 800 307 555

Чи може перебування на обліку в центрі зайнятості увійти до стажу


Чи може перебування на обліку в центрі зайнятості увійти до стажу

Finance.ua як портал, який піклується про ваші доходи, дізнався у Пенсійного кур’єра, чи можливо зарахувати час перебування безробітних українців на обліку в центрі зайнятості до страхового стажу та в яких випадках.

До страхового стажу зарахують перебування на обліку в центрі зайнятості тим українцям, хто перебував на обліку в центрі зайнятості тоді, коли підлягав загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, а також отримував допомогу по безробіттю. Не враховується тільки одноразові виплати для організації безробітним підприємницької діяльності.

Також враховують для стажу допомогу та допомогу при частковому безробітті на період карантину, який встановив Кабмін для боротьби з коронавірусом.

Як перевірити свій страховий стаж. І докупити, якщо не вистачає для пенсії

До страхового стажу записують отримання грошової допомоги під час професійної підготовки, а також перепідготовки або підвищення кваліфікації.

Довідка Finance.ua:

Якщо у громадянина при виході на пенсію є наднормативний стаж, він може отримати надбавку до пенсії. Якщо у вас є страховий стаж, то за кожен додатковий рік:

  • для чоловіків (35 років),
  • для жінок (більше 30 років) пенсія за віком збільшується на 1%.

Нараховується надбавка від розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але при цьому сума повинна бути не більше ніж на 1% мінімального розміру пенсії за віком.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua