Підрядник Подільського мосту та його спільник отримали понад 180 млн грн штрафу від АМКУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підрядник Подільського мосту та його спільник отримали понад 180 млн грн штрафу від АМКУ

Фондовий ринок
393
З жовтня 2019 року в Україні введено в дію Кодекс з процедур банкрутства.
Про це повідомила заступниця начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Волинській області Ольга Семенюк.
Провадження у справі про неплатоспроможність боржника — фізичної особи може бути відкрито лише за заявою боржника і лише за наявності таких умов:
  • розмір прострочених зобов’язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати;
  • боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов’язань упродовж двох місяців;
  • ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення;
  • існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов’язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
«Після порушення процедури банкрутства сума боргу фізичної особи фіксується, нарахування відсотків і штрафів припиняється. А по завершенні процедури — всі борги списуються, навіть якщо майна боржника не вистачило для розрахунків», — каже Семенюк.
Водночас банкрут повинен надати вичерпну інформацію про своє майно і майно членів своєї родини. Подання неправдивої інформації матиме наслідком закриття провадження у справі.
Що це означає:
  • людина, яка має борги і розуміє, що не в змозі погасити їх відповідно до умов договору, може звернутися до господарського суду за місцем реєстрації з заявою про відкриття справи про визнання її неплатоспроможності (банкрутство);
  • якщо суд приймає рішення відкрити таке провадження, буде розпочато процедуру реструктуризації боргів: складання плану погашення заборгованості та узгодження його з боржником і кредитором. Реструктуризований борг можна виплачувати до 10 років.

Банкрутство фізосіб в Україні 💼

Якщо боржник погодиться з планом реструктуризації, банкрутом його не визнають.
Процедура реструктуризації пропонує такі можливості:
  • реалізацію майна за принципом системи ProZorro;
  • відстрочку, розстрочку або списання боргу;
  • зміну термінів та розміру боргу, можливість повернути борг третьою стороною.
Якщо ж боржник не погодиться з планом реструктуризації, суд перейде до наступного етапу: опису майна боржника і його продажу для задоволення вимог кредитора.
Кодексом про банкрутство передбачено, що квартиру або будинок відбирати не будуть, якщо це єдине житло боржника та його сім’ї і якщо площа не перевищує нормативну: для квартири — 60 кв. м загальної площі або 13,65 кв. м на кожного члена сім’ї боржника, для будинку — 120 кв. м. Також можна звернутися з клопотанням не вилучати деяке майно, яке необхідно для задоволення насущних потреб боржника або членів його сім’ї.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас