0 800 307 555
0 800 307 555

Молдова вперше за 30 років купила газ не у Росії


Молдова вперше за 30 років купила газ не у Росії

Молдова вперше за 30 років незалежності придбала природний газ від альтернативного постачальника, а не у Росії, поставки здійснять через Україну.

Про це «Європейській правді» повідомили в МЗС Молдови.

«Сьогодні Уряд Республіки Молдова вперше в історії країни купив природний газ з альтернативного джерела. Молдавська державна компанія Energocom підписала контракт з польською компанією PGNiG на мільйон кубометрів природного газу» — повідомили в МЗС.

Як зазначається, за тридцять років свого існування Молдова купувала газ виключно у російського постачальника «Газпрому».

У відкритому конкурсі energocom взяли участь 7 учасників. PGNiG виграв тендер.

Починаючи з 6.00 26 жовтня газ надходитиме протягом доби до Молдови через газовий пункт Олексіївка. Це український пункт вимірювання газу на кордоні Молдови в Чернівецькій області.

«Для того щоб підтримувати тиск газу на прийнятному рівні і забезпечити енергетичну безпеку країни, Energocom купував газ за ринковою ціною і за найнижчою ціною, запропонованою під час торгів», — заявили в МЗС Молдови.

Уряд Молдови 22 жовтня схвалив режим надзвичайного стану строком на 30 днів через ситуацію, що склалася в країні, у сфері енергетики.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній пресконференції зі своїм молдовським колегою Ніколає Попеску в Києві заявив, що Україна буде співпрацювати з Молдовою в питаннях газопостачання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua