0 800 307 555
0 800 307 555

«Доступні кредити 5-7-9%»: Обсяг позик сягнув майже 67 мільярдів


«Доступні кредити 5-7-9%»: Обсяг позик сягнув майже 67 мільярдів

У межах держпрограми “Доступні кредити 5-7-9%” уповноважені банки за минулий тиждень видали 330 кредитів на загальну суму 0,71 млрд грн.

Finance.ua, як портал, що дбає про ваші заощадження, дізнався від Міністерства фінансів, що всього ж з моменту старту «5-7-9%» представники мікро, малого та середнього підприємництва (ММСП) отримали від уповноважених банків 25,5 тис. кредитів на суму 66,9 млрд грн.

З них:

  • 8,12 млрд грн підприємці отримали на інвестиційні цілі;
  • 36,92 млрд грн у якості антикризових кредитів;
  • 21,92 млрд грн були видані в якості рефінансування попередньо отриманих кредитів.

Одним із пріоритетів Мінфіну є державна підтримка розвитку ММСП, що здійснюється, у тому числі, завдяки ініційованій Президентом України Володимиром Зеленським програмі «Доступні кредити 5-7-9%». У проекті Державного бюджету-2022 передбачено 3 млрд грн (включаючи Доступну іпотеку 7%). Це дозволить надати підтримку для розвитку ще 20 тис. підприємцям.

Програма 5-7-9% реалізується Фондом розвитку підприємництва (ФРП), який на сьогодні уклав угоди про співробітництво з 39-ма банками на умовах компенсації відсотків. Програма також сприяє розвитку ринку послуг кредитування підприємців.


Інфографіка: Мінфін

Довідка Finance.ua:

  • 21 жовтня уряд ухвалив постанову для залучення більшої кількості учасників у державних програмах «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека 7%»;
  • так, до державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» долучено фізичних осіб – підприємців з річним доходом до 50 млн грн, які зможуть отримати пільгові кредити за ставкою 12% річних до 1 млн грн без застави (кредит може бути забезпечено поручительством);
  • також удосконалено процедуру поєднання програми «Доступні кредити 5-7-9%» з регіональними програмами підтримки та розвитку малого бізнесу через співпрацю Фонду розвитку підприємництва з місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування.

До речі, портал Finance.ua проаналізував кредитні пропозиції більшості українських банків. Найкращі ми відібрали в спеціальному сервісі.

Порівняти і підібрати кредит можна тут

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua