0 800 307 555
0 800 307 555

«Втратимо країну»: Гетманцев закликав українців працювати «по-білому»


«Втратимо країну»: Гетманцев закликав українців працювати «по-білому»

Голова податкового комітету ВРУ Данило Гетманцев вважає, що якщо «українці не почнуть жити і працювати по-білому, ми втратимо країну».

Читайте також: Професійна накопичувальна система: що це таке і для кого вона

Про це він заявив в ефірі «Права на владу», розповідаючи про законопроєкт про податкову амністію.

Гетманцев розповів про принципи цього законопроєкту.

«Податкова амністія буде добровільною. Вона передбачає, що люди зможуть задекларувати кошти в сумі понад 400 тисяч на людину, будинок понад 240 метрів квадратних і сплатити 5% від вартості активу або суми коштів. Особливо це стосується грошей», — розповів депутат.

Він пояснив, що у разі, якщо людина не захоче скористатися податковою амністією і оплатити 5% від «надлишкових» активів і коштів, то в майбутньому у неї виникнуть проблеми з податковою, коли вона зробить покупку на велику суму, понад 400 тисяч грн.

Також він додав, що законопроєкт також повинен впровадити непрямі методи податкового контролю, коли податкова буде оцінювати активи платника податків — авто, нерухомість, зіставляючи їх вартість з доходами особи, про які відомо податковій службі.

«Це не буде переслідування, але це буде право держави запитати у людини, яка купує коштовність, а не кефір в магазині, не хліб, а саме коштовність: звідки у тебе ці гроші на придбання цих коштовностей? І, відповідно, людина, яка не зможе пояснити, звідки у неї ці кошти, буде змушена доплатити податок на цю різницю. Це логіка законопроєкту, який тільки розробляється Кабінетом Міністрів», — сказав Гетманцев.

На запитання ведучої, чи визначилися автори законопроєкту з тим, що входить у поняття «коштовність», він відповів, що нижня межа вартості придбання, щодо якої можуть бути такі запитання, ще обговорюється.

«Але я не виключаю, що це будуть обов’язково транспортні засоби, квартири, це будуть дорогі речі, які є в реєстрі. Бо ви розумієте, що податкова зможе перевірити такі придбання за реєстром», — пояснив нардеп.

Гетманцев також зазначив, що цей законопроєкт буде обговорюватися, будуть обговорені принципи, межа контролю, підстави і порядок такого контролю.

Довідка Finance.ua:

  • Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що в Україні планують створити Державний накопичувальний фонд, який на початку буде єдиним для всіх, гарантування вкладів цього фонду буде стовідсотковим.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua