«Втратимо країну»: Гетманцев закликав українців працювати «по-білому» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

«Втратимо країну»: Гетманцев закликав українців працювати «по-білому»

Казна та Політика
3428
Голова податкового комітету ВРУ Данило Гетманцев вважає, що якщо «українці не почнуть жити і працювати по-білому, ми втратимо країну».
Про це він заявив в ефірі «Права на владу», розповідаючи про законопроєкт про податкову амністію.
Гетманцев розповів про принципи цього законопроєкту.
«Податкова амністія буде добровільною. Вона передбачає, що люди зможуть задекларувати кошти в сумі понад 400 тисяч на людину, будинок понад 240 метрів квадратних і сплатити 5% від вартості активу або суми коштів. Особливо це стосується грошей», — розповів депутат.
Він пояснив, що у разі, якщо людина не захоче скористатися податковою амністією і оплатити 5% від «надлишкових» активів і коштів, то в майбутньому у неї виникнуть проблеми з податковою, коли вона зробить покупку на велику суму, понад 400 тисяч грн.
Також він додав, що законопроєкт також повинен впровадити непрямі методи податкового контролю, коли податкова буде оцінювати активи платника податків — авто, нерухомість, зіставляючи їх вартість з доходами особи, про які відомо податковій службі.
«Це не буде переслідування, але це буде право держави запитати у людини, яка купує коштовність, а не кефір в магазині, не хліб, а саме коштовність: звідки у тебе ці гроші на придбання цих коштовностей? І, відповідно, людина, яка не зможе пояснити, звідки у неї ці кошти, буде змушена доплатити податок на цю різницю. Це логіка законопроєкту, який тільки розробляється Кабінетом Міністрів», — сказав Гетманцев.
На запитання ведучої, чи визначилися автори законопроєкту з тим, що входить у поняття «коштовність», він відповів, що нижня межа вартості придбання, щодо якої можуть бути такі запитання, ще обговорюється.
«Але я не виключаю, що це будуть обов’язково транспортні засоби, квартири, це будуть дорогі речі, які є в реєстрі. Бо ви розумієте, що податкова зможе перевірити такі придбання за реєстром», — пояснив нардеп.
Гетманцев також зазначив, що цей законопроєкт буде обговорюватися, будуть обговорені принципи, межа контролю, підстави і порядок такого контролю.

Довідка Finance.ua:

  • Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що в Україні планують створити Державний накопичувальний фонд, який на початку буде єдиним для всіх, гарантування вкладів цього фонду буде стовідсотковим.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас
Пока не будет нормальной борьбы с коррупцией и контроля расходов, все эти призывы пустой трёп.
А то каждый чинуша и его окружение живут в десятки раз круче ем позволяет официальный доход.
как бы так помягче указать ему направление?..
вор украл и кричит: "не воруйте а то потерям страну"
Показати весь коментар
kdevil, Я бы перефразировал мысль, в его же стиле.
Перво-наперво, пусть: оценят активы налогоплательщика Зе — авто, недвижимость и т.д. по списку и сопоставит их стоимость с доходами лица, о которых известно налоговой службе.
А мы, все, посмотрим на весь этот цирк с ряжеными клоунами
NetSerpent, а при чём тут пенсионеры вообще? Речь исключительно об участии в нынешней амнистии. Это в бюджет на "Велике крадiвництво".
Про "белую"зарплату скажете вашему работодателю..Потом напишете,какой будет его реакция:))))
В белых офшорах
volk-1970, Они на другой планете тратят украденное на этой
пока что,все эти призывы- до одного места😀
Читати всі коментарі на форумі