0 800 307 555
0 800 307 555

У Києві підвищать вартість проїзду в громадському транспорті


У Києві підвищать вартість проїзду в громадському транспорті

Київ готується до підвищення вартості проїзду в комунальному громадському транспорті. Рішення про те, на скільки подорожчає проїзд, поки не прийнято. У Київській міській державній адміністрації тільки починають процедуру.

Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Наразі у КМДА очікують на пропозиції від комунальних підприємств щодо економічного обґрунтування тарифу. Після цього буде сформована обґрунтована вартість проїзд, яку подадуть на обговорення громадськості.

«Це — непопулярний крок, на який ми вимушені піти заради збереження стабільної роботи комунальних підприємств-перевізників. Сьогодні, в умовах підвищення тарифів на енергоносії, залишити вартість проїзду на існуючому рівні означає: загнати перевізників у боргові ями, а згодом і паралізувати роботу транспортних підприємств», — пояснив чиновник.

Чому підвищать вартість проїзду. За словами Поворозника, ще влітку в багатьох великих містах України зросла вартість проїзду у громадському транспорті. Зокрема, подорожчав проїзд у Львові, Полтаві, Миколаєві, Запоріжжі та інших містах.

Читайте також: Невикористані QR-квитки можна відправити другу

«Ми якомога довше відтерміновували момент підвищення вартості проїзду. Сьогодні ж, коли місто вжило заходів, щоб не підвищувати тариф на теплоносій для населення, а компенсувати різницю за рахунок місцевого бюджету, збільшувати фінансування на і так дотаційний громадський транспорт просто неможливо. Такий крок може спричинити недофінансування міських програм, які є критично важливими для багатьох киян», – підкреслив він.

Зазначається, що при цьому столиця зберігає всі наявні пільги на проїзд для киян.

Довідка Finance.ua:

  • за даними Державної служби статистики, тарифи на проїзд у міському транспорті зросли за вісім місяців на 24,7% – у середньому з 5,5 гривень до 6,9 гривень.
  • Кабмін пропонує монетизувати пільги на проїзд для деяких категорій українців. Відтак, у разі прийняття закону громадянам замість пільг виплачуватимуть грошові компенсації.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua