474
День фінансів: звільнення Мецгера, стратегія по Ощадбанку, «відкрите небо» з ЄС
У вівторок, 12 жовтня. Мецгер все ж таки пішов, а договір «по небу» все ж таки підписали:
Мецгер звільнився з Укрексімбанку. Голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер вирішив добровільно піти з банку і 11 жовтня подав відповідну заяву про відставку.

Наглядова рада оперативно звільнила його. Зі слів самого Мецгера, таким чином він хоче «відвернути негативні наслідки для банку». Як думаєте, чи правильно вчинив Мецгер в ситуації, що склалася? Напишіть свою думку в коментарі під новиною.
Стратегія розвитку Ощадбанку. Кабмін схвалив Стратегію розвитку Ощадбанку на 2021-2024 роки для скорочення непрацюючих активів, нарощування прибутку і подальшого входження ЄБРР в капітал держбанку. Ощадбанк прагнутиме досягти прогнозного чистого прибутку — близько 4,2 млрд грн, прибутковості на капітал — близько 15% і співвідношення витрат до доходів — менше ніж 65%.
- До речі, за даними НБУ, з початку року вклади населення в банках зросли до 681,407 млрд гривень.
- #направахреклами: Якщо хочете отримувати більше з депозитів, рекомендуємо звернути увагу на бонуси до депозитів від Finance.ua.
Договір про «відкрите небо». Україна та ЄС підписали угоду про «відкрите небо», про яку домовилися ще в 2013 році. В уряді очікують, що це призведе до появи в нашій країні нових лоукостерів, зниження цін на авіаквитки в цілому, а також розвитку туризму.
Пропозиції Зеленського в Закон «Про віртуальні активи». Нещодавно Президент наклав вето на Закон «Про віртуальні активи». Стало відомо, що, на його думку, положення Закону не забезпечують зрозумілих і прозорих умов для учасників ринку віртуальних активів та інвесторів. Тому Зеленський пропонує залишити два регулятори: за незабезпеченими віртуальними активами — НКЦПФР і за забезпеченими віртуальними активами — НБУ.
Щодо документів на субсидії. В Україні вже розпочався опалювальний сезон. Тому в Мінсоцполітики вирішили нагадати, що документи на соцдопомогу можна подати, звернувшись до представника територіальної громади або в ЦНАП, в орган соціального захисту населення, відправивши документи через «Укрпошту» або ж подавши заявку на сайті Міністерства. Який пакет документів потрібен і де взяти бланки для заяви — розповідаємо тут.
Збільшення пенсії для більш ніж 2 тис. осіб. Уряд підтримав рішення про збільшення з 1 січня 2022 року мінімальної пенсійної виплати до 7800 грн кожному з непрацездатних батьків, дружині (чоловікові) захисників, які загинули в зоні проведення АТО/ООС. Так, підвищену пенсійну допомогу з наступного року отримають більше ніж дві тисячі осіб.
👴🧓 Відзначимо, що нинішнім 35−40-річним українцям вже не варто розраховувати на державне пенсійне забезпечення. Вважається, що пенсії в ЄС вищі, ніж в Україні, оскільки в розвинених країнах давно існують системи пенсійного забезпечення. Наприклад, в Німеччині система державного пенсійного страхування побудована на принципі солідарності поколінь.


У новому матеріалі Finance.ua вирішив розглянути, наскільки німецька пенсійна система застосовна для нашої країни:
Пенсії в Німеччині. Чи приклад це для України? 🤔
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною