Україна та ЄС підписали договір про «відкрите небо» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна та ЄС підписали договір про «відкрите небо»

Казна та Політика
944
Україна та Європейський Союз підписали угоду про «відкрите небо», про яку домовилися ще у 2013 році. Передбачається, що це приведе до появи в нашій країні нових лоукостерів, зниження цін на авіаквитки в цілому, а також розвитку туризму.
Угоду підписали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Хосеп Боррель, свідчить онлайн-трансляція саміту на сторінці Офісу президента в Facebook.
Що це означає:
  • будь-яка країна ЄС зможе призначати своїх перевізників для виконання рейсів в Україну;
  • європейські перевізники отримають право літати на внутрішніх українських рейсах.
Тепер угоду потрібно ратифікувати — в Україні, в Єврокомісії та в кожній країні Євросоюзу окремо. Поки цей процес триватиме, авіаційна угода ЄС з Україною застосовуватиметься в тимчасовому статусі.
«Відкрите небо» — це спільний авіаційний простір. У ньому встановлюються загальні правила безпеки авіаперевезень. У зону «відкритого неба» при цьому входять не тільки країни ЄС, але партнери — треті країни.
Переговори про «відкрите небо» між Україною та ЄС успішно завершилися ще в 2013 році. Але підписати саму угоду сторони не могли. Причиною був невизначений статус аеропорту Гібралтару. За нього сперечалися Великобританія та Іспанія. Цей юридичний колапс розв’язався після виходу Британії з ЄС.
У червні 2021 року Рада Європейського союзу надала згоду на підписання угоди про Спільний авіаційний простір з Україною. Згоду на «відкрите небо» з ЄС також підтримали Вірменія, Туніс і Катар.
Навіщо Україні «відкрите небо»?
Угода про спільний авіаційний простір, по суті, відкриє український ринок авіаперевезень. На думку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, від цього виграють і українські пасажири, і авіакомпанії. Це створить нові можливості для авіаційної галузі і більше вибору для подорожей.
«Угода дозволить отримати дешевші квитки та розширити географію подорожей. Її підписання стане ще одним кроком до входження України до єдиного європейського простору», — також зазначав у себе в Twitter президент України Володимир Зеленський.
Крім того, як прогнозували авіаційні експерти, «відкрите небо» зменшить вартість авіаквитків в Україні. Це може статися через допуск додаткових перевізників на тих напрямках, де наразі є монопольне право перельотів у одній або двох фірм.
Доступ перевізників до маршрутів, в свою чергу, сильно спроститься через нову процедуру реєстрації рейсів. Як пояснював експерт Богдан Долінце, узгодження з авіаційними органами в кожній країні будуть не потрібні: «Достатньо отримати дозвіл у аеропорту, отримати слоти вильоту та прильоту».
За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас