862
Чи можуть дитину позбавити аліментів: відповідь юристів
— Особисті фінанси
Останнім часом все частіше громадяни звертаються за консультаціями з питанням щодо отримання або позбавлення права на отримання аліментів.
Finance.ua, як портал, що дбає про ваші гаманці, дізнався у Центру з надання безоплатної правової допомоги, які існують підстави позбавлення дитини аліментів.
Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Однак у деяких випадках Сімейний кодекс України визначає, коли батьків звільняють від обов’язку утримувати дитину.
Умови звільнення від утримання дитини:
- батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її потреби;
- батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину тільки за рішенням суду. Якщо дитина перестала отримувати дохід або її дохід зменшився, заінтересована особа має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів.
Крім того, існує поняття припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно.
Що це означає? Той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно, наприклад, житловий будинок, квартиру, земельну ділянку. Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.
Важливо знати, що якщо дитина досягла 14 років, вона бере участь в укладенні цього договору.
До речі, про важливі новини для вашого гаманця ми оперативно повідомляємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь і ви! 🤫
В усіх інших випадках батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Утримання повнолітньої дитини. У деяких випадках, навіть коли дитина досягла повноліття, сімейним законодавством встановлюється зобов’язання для батьків з утримання повнолітньої дитини.
Батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.
Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Експерти наголошують, що за будь-яких обставин одного з батьків не можуть позбавити обов’язку сплачувати аліменти на утримання дитини, якщо підстави не відповідають вищенаведеним.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною