0 800 307 555
0 800 307 555

Чи можуть дитину позбавити аліментів: відповідь юристів


Чи можуть дитину позбавити аліментів: відповідь юристів

Останнім часом все частіше громадяни звертаються за консультаціями з питанням щодо отримання або позбавлення права на отримання аліментів.

Finance.ua, як портал, що дбає про ваші гаманці, дізнався у Центру з надання безоплатної правової допомоги, які існують підстави позбавлення дитини аліментів.

Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Однак у деяких випадках Сімейний кодекс України визначає, коли батьків звільняють від обов’язку утримувати дитину.

Умови звільнення від утримання дитини:

  • батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її потреби;
  • батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину тільки за рішенням суду. Якщо дитина перестала отримувати дохід або її дохід зменшився, заінтересована особа має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів.

Крім того, існує поняття припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно.

Що це означає? Той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно, наприклад, житловий будинок, квартиру, земельну ділянку. Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.

Важливо знати, що якщо дитина досягла 14 років, вона бере участь в укладенні цього договору.

До речі, про важливі новини для вашого гаманця ми оперативно повідомляємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь і ви! 🤫

В усіх інших випадках батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Утримання повнолітньої дитини. У деяких випадках, навіть коли дитина досягла повноліття, сімейним законодавством встановлюється зобов’язання для батьків з утримання повнолітньої дитини.

Батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.

Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Експерти наголошують, що за будь-яких обставин одного з батьків не можуть позбавити обов’язку сплачувати аліменти на утримання дитини, якщо підстави не відповідають вищенаведеним.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua