0 800 307 555
0 800 307 555

Купівля/продаж авто за довіреністю - які ризики


Купівля/продаж авто за довіреністю - які ризики

Finance.ua, як портал, що дбає про ваші фінанси, дізнався, що під час придбання автівки по довіреності чи передачі її у користування іншій особі можна стикнутись із низкою проблем.

Про це розповідає Сергій Панцаков, фахівець Регіонального центру правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях.

Юридично право власності на придбаний автомобіль є лише у особи за якою у встановленому порядку зареєстровано транспортний засіб.

Щоб ним могли користуватися інші особи, раніше потрібно було видавати довіреність на право керування автомобілем. Наразі довіреність на керування транспортним засобом в Україні не є обов’язковим. Якщо власник передає свій транспортний засіб у користування іншій особі, вона повинна мати лише технічний паспорт на автомобіль та страховий поліс. Генеральна довіреність все ще користується попитом під час придбання автомобіля, оскільки це заощаджує час та кошти на оформлення транспортного засобу.

У довіреності можна вказати такі права на:

  • керування автомобілем;
  • одержання, подачу документів, пов’язаних із транспортом, а також можливість ставити підпис за необхідності;
  • подачу заяв від імені власника;
  • представлення інтересів власника в сервісних центрах МВС України, страховій компанії, у СТО й інших установах;
  • вибір стоянки;
  • представлення інтересів власника в судових інстанціях;
  • купівлю-продаж транспортного засобу.

Ризики, які підстерігають під час купівлі/продажу авто за довіреністю

До моменту оформлення автомобіля на іншу особу власником вважатиметься саме довіритель. Так наприклад постанови по справам про адміністративні правопорушення за адміністративні правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі (перевищення дозволеної швидкості руху, порушення правил стоянки, тощо), будуть виноситись саме щодо власника транспортного засобу.

Що ж може чекати нового «власника», який купує машину? По-перше, довіритель може в односторонньому порядку відкликати генеральну довіреність. У такому випадку набувач позбавляється всіх прав на транспортний засіб і зобов’язаний повернути його власнику. У разі, якщо власник за довіреністю не повертає авто, то транспортний засіб подають у розшук.

А у разі смерті власника автомобіля, визнання його недієздатним, обмеження цивільної дієздатності, право на володіння транспортним засобом переходить до його спадкоємців, опікунів, піклувальників. Тобто дія довіреності припиняється і треба буде повернути машину.

До того ж, справжній власник автомобіля, тобто «продавець», може передати його у заставу; на такий автомобіль може бути накладено арешт або здійснено стягнення; автомобіль може бути конфісковано за дії і зобов’язання реального власника.

До речі, в телеграм-каналі Finance_ukr ви також знайдете останні важливі новини для автомобілістів. Підписуйтесь, щоб не пропустити.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua