День фінансів: ліміт на переказ грошей без фінмоніторингу і правила реклами для мікрокредитів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: ліміт на переказ грошей без фінмоніторингу і правила реклами для мікрокредитів

1456
П’ятниця, 8 жовтня. Скільки українці тримають «під матрацом», і куди вигідніше вкласти гроші.
Новий ліміт на перекази без фінмоніторингу. 9 вересня депутати проголосували за збільшення суми переказів, що не підлягають фінмоніторингу, до 5 тисяч гривень включно. Раніше ця сума становила 4999 гривень, що спричиняло незручності для громадян. Сьогодні, 8 жовтня, закон набув чинності.
Термін подання структури власності продовжили. Рада ухвалила в другому читанні і в цілому проєкт закону № 5807 про перенесення кінцевих термінів розкриття бенефіціарних власників компаніями та громадськими організаціями. Кінцевий термін подання інформації про бенефіціарів переноситься з 10 жовтня 2021 року на 11 липня 2022 року.
Правила реклами для мікрокредитів. НБУ зобов’язав небанківські фінустанови розкривати реальну річну процентну ставку у рекламі і на вебсайті. Через три місяці всі небанківські фінансові установи, які мають право надавати споживчі кредити, повинні розкривати повну інформацію про послуги на вебсайті в єдиному уніфікованому форматі. Через 6 місяців на сайтах повинні з’явитися калькулятори для розрахунку витрат за кредитом.
Вимоги до якості мобільного інтернету. В Україні вперше встановили вимоги до якості мобільного інтернету. Як впевнені в Мінцифрі, чіткі вимоги спонукають операторів поліпшити мережу в містах і селах. Відтепер швидкість завантаження файлів для користувача буде не меншою ніж 2 мегабіт на секунду, а їх відправки — не менше ніж 0,5 мегабіт на секунду.
На 100 тис. більше одержувачів субсидії. За підсумками роботи у вересні 2021 року кількість одержувачів субсидій збільшилася на 100 тис. Якщо на початку місяця було 2,4 млн домогосподарств, то зараз — понад 2,5 млн сімей. Водночас у Мінсоцполітики стверджують, що українці вчасно отримають субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальному періоді.
До речі, державний бюджет збільшили на 40 млрд грн, витрати підуть на субсидії, Збройні Сили і дороги.
$ 30−35 млрд українці тримають «під матрацом». Згідно з оцінкою НБУ, обсяг заощаджень, які були з 2010 року накопичені українцями поза банківською системою, становить $30−35 млрд. «Є різні оцінки „сірої“ економіки. Ми в Нацбанку вважаємо, що це до 30% ВВП», — заявив голова НБУ Кирило Шевченко. Він також додав, що у громадян є 2,5 варіанти інвестування: депозити і нерухомість, а також ОВДП, оцінені ним в 0,5 варіанта.
🤔 Хоч в НБУ вважають, що зараз і вже кілька років поспіль відбувається стабільний приплив коштів населення на депозитні рахунки, на думку деяких експертів, банківські депозити не будуть зростати. Finance.ua вирішив дізнатися у експертів, куди ж вигідніше вкласти гроші. Що з цього вийшло, читайте тут:

Чого очікувати від відсотків за вкладами в Україні і чи є гідні альтернативи? 💰

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас