5 порад, як подолати вигорання на роботі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

5 порад, як подолати вигорання на роботі

Особисті фінанси
1627
Емоційне вигорання або burnout – це проблема двадцять першого століття. Робота все менше вас тішить, а дратівливість і відчуття стресу ростуть – це основні ознаки вигорання на роботі.
Finance.ua как портал, що дбає пров ваші фінанси та слідкує за ринком праці, дізнався у кадрового порталу grc, як подолати таке явище на роботі, як burnout (вигорання).
Основні симптоми вигоряння: Збільшення кількості помилок, пригнічений стан, нервозність під час виконання робочих завдань, неможливість сконцентруватися, негатив під час роботи. Не варто плутати це з звичайним «не хочу». При вигорянні відчуття негативу настільки сильне, що може призводити до нервових зривів, постійне почуття провини за невдачі на роботі.
Поради, які можуть допомогти подолати вигоряння:
Порада перша: оцініть свої сили.
Доведеться проаналізувати свій фізичний та психологічний стан. Людина – не робот. Необхідно визначити оптимальний обсяг роботи, який можливо виконувати без дискомфорту. Перевищення цього ліміту – лише у виняткових випадках. Також необхідно позбавитися почуття провини через відпочинок.
Порада друга: робота – на роботі.
Після завершення робочого процесу, жодних думок про роботу. Будьте з родиною, друзями, займайтеся спортом або читайте – головне повністю «вимкнути» будь які думки про роботу. Для повного перезавантаження психологи, навіть, радять перевдягатися після роботи.
Порада третя: тайм-менеджмент.
Плануйте свій робочий час. Методів планування багато: можна записувати робочі завдання у щоденник або у спеціальних додатках на телефоні/комп’ютері. Ця звичка дозволяє ефективно спланувати робоче навантаження та зменшує ризики забути щось важливе. Ще один важливий момент – психологи стверджують, що позитивне відчуття від виконаного завдання працює як допінг для нашого мозку.
Порада четверта: мотивація понад усе.
Робота не самоціль, а інструмент для досягення або реалізації мрій та бажань. Якщо ви цінуєте матеріальні речі, розробіть для себе систему «призів» за роботу. Наприклад, поставте собі велику мету, яку ви досягнете через 5 років, але не забувайте про маленькі задоволення – винагороджуйте себе щомісяця або щотижня. Якщо матеріальні речі не мотивуть – зосередьтесь на психологічному задоволенні.
Порада п’ята: не забувайте про своє тіло.
Фізичне виснаження організму – прямий шлях до вигоряння. Спати по 4 години на добу та виконувати десятки завдань щоденно – не дуже корисна звичка. Ідеальний варіант – лягти до 12 ночі і поспати 7-8 годин. Перевірте стан свого здоров’я. Іноді, вигоряння та постійна дратівливість – ознаки серйозних фізичних та психологічних проблем.

Отримати гроші на відпочинок від роботи 💸

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас