0 800 307 555
0 800 307 555

Інна Соловйова: цифра — нова норма. Як електронний документообіг допомагає бізнесу


Інна Соловйова: цифра — нова норма. Як електронний документообіг допомагає бізнесу

Електронний документообіг — ЕДО) — не новина, словосполучення давно перестали використовувати в контексті майбутніх нововведень.

Для багатьох українських компаній переведення документообігу в цифру — звична річ. До того ж, для цього сьогодні є всі законні обставини.

Для привернення уваги більшої кількості підприємств до цифри, Міністерство цифрової трансформації навіть запустило безкоштовний освітній курс «Електронний документообіг для підприємців».

Пропоную розібратися, в чому головні переваги ЕДО і як за невеликий час йому вдалося вплинути на український бізнес.

Річ не лише в економії паперу

Перше питання, яке ставить собі кожен підприємець перед впровадженням нововведень — «Яка у цього мета? І наскільки нововведення вигідне для компанії?»

Електронний документообіг економить час на додаткові процедури в компанії, що дозволяє значно підвищити продуктивність.

Інший важливий момент полягає в тому, що легальність ЕДО регулюється Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг», статтею 9 Закону України № 996 «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» та Положенням № 88 «Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку».

Можна зробити висновок, що використання ЕДО в українському бізнесі — новий формат стандарту, який з часом тільки посилить свої позиції.

Про базові переваги — їх багато:

 • можливість підприємцем контролювати і управляти всім потоком ділової документації;
 • можливість швидкого доступу до документів, оперативне внесення змін;
 • ефективність в управлінні рухом документів;
 • можливість всім структурам компанії працювати в єдиному інформаційному просторі, що прискорює узгодження документів і прийняття рішень;
 • підвищення виконавської дисципліни і продуктивності співробітників;
 • зменшення ризиків втрати документів: якщо документ з цифровим підписом — це дозволяє безпосередньо працювати з оригіналами.

З вищенаведеного списку стає очевидно, що головне завдання ЕДО — оптимізація процесів в компанії.

Електронний документообіг давно перестав бути трендом — сьогодні це спосіб прискорити діловодство і підвищити рівень захисту інформації. Адже, як ми знаємо, ще одна перевага ЕДО — це безпека і збереження документів.

Шифрування даних дозволяє запобігти спробам несанкціонованого використання інформації і знижує ваші ризики на перегляд документів третьою стороною.

Як змінюється український бізнес, використовуючи ЕДО

З важливістю переходу на ЕДО ми розібралися. Варто розглянути і реальну ситуацію з paper less на українському ринку. Ми, як компанія, яка надає послугу впровадження електронного документообігу іншим компаніям, однозначно помітили активності в цьому сегменті.

Чи можна стверджувати, що на популярність ЕДО вплинули виключно закони, що підтверджують їх легітимність? І так, і ні. Свій внесок у спрощений формат ведення документообігу зробила пандемія. Адже, навіть незважаючи на той факт, що процес впровадження ЕДО в компанії може займати місяці, ця послуга користується великою популярністю.

Приклад малому і середньому бізнесу на українському ринку подають гіганти в своїх напрямках. Так, Rozetka, Нова Пошта і Епіцентр, де щодня підписується величезна кількість документів, вже давно перейшли в цифру.

Інший приклад — торговельна мережа «Фокстрот», яка минулого року впровадила можливість електронних чеків. За рік вони видали понад мільйон електронних чеків, заощадивши при цьому понад 370 кг паперу.

Багато в чому, саме український бізнес подає приклад в прискореному переході на цифру, позаяк державний сектор більш консервативний.

Тут можна говорити про «ефект метелика», який вже не зупинити. Бізнес переходить на ЕДО, чим привчає споживача і партнерів до ведення бізнесу в цифрі.

Тим більше, показники ефективності компаній, що перейшли на ЕДО, дають про себе знати.

Чим більша компанія, тим більше в ній документів, і тим ефективнішим буде процес впровадження ЕДО. Адже якщо ФОП від економії часу на роботу з документами виграє тисячі гривень, то гіганти бізнес-індустрії — мільйони.

За той нетривалий період, коли ЕДО в Україні має всі законні права на впровадження, український бізнес мав можливість масштабуватися в рази для виходу на міжнародний ринок. Що я маю на увазі? У міжнародному форматі ведення бізнесу ЕДО — давно норма. Можна багато дискутувати про те, що ми зовсім недавно прийшли від паперу до цифри, але факт залишається фактом — це сталося.

Слідом за гігантами бізнес-індустрії в цифру переходять все більше ФОП. Повторюся, процес запущений і його не зупинити.

Впевнена, що електронний документообіг — це абсолютно логічний етап розвитку бізнесу і всього лише мала частина цифрової трансформації нашої країни.

Інна Соловйова, CEO & Founder IT-компанії Integrity Vision

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Фінтех і Картки
Архiви:2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Опитування
В Контексті Finance.ua