0 800 307 555
0 800 307 555

Кількість банкрутств у світі зросте у 2022 р., вперше з початку пандемії — дослідження


Кількість банкрутств у світі зросте у 2022 р., вперше з початку пандемії — дослідження

Кількість неплатоспроможних компаній у світі зросте у 2022, адже уряди відмовлятимуться від заходів підтримки, які допомогли бізнесу пережити пандемію.

Про це пише CNBC з посиланням на новий звіт страховика кредитів Euler Hermes.

Euler Hermes очікує, що кількість неплатоспроможних компаній, у глобальному вимірі, за 2022 рік зросте на 15%. Попередні два роки цей показник зменшувався: на 12% у 2020 і ще на 6% у 2021, повідомив страховик.

Але навіть враховуючи цей прогноз, рівень неплатоспроможності у 2022 буде на 4% нижчий, ніж до початку пандемії.

«Судячи з кількості банкрутств, заходи урядів щодо допомоги компаніям виявилися успішними. Втручання держави врятувало від банкрутства кожну другу компанію у Західній Європі та кожну третю у США», — прокоментував аналітик Euler Hermes Максим Лемерле.

Він додав, що продовження цих заходів втримає низький рівень неплатоспроможності у 2021. А ось що станеться після, залежатиме від поведінки урядів у наступні кілька місяців.

Згідно з дослідженням Euler Hermes, рівень неплатоспроможності повертається до свого доковідного значення у деяких економіках, що розвиваються. Багато з цих країн були змушені повторно впровадити карантинні обмеження, щоб впоратися з новою хвилею covid-19, і цього разу підтримка бізнесу була більш обмеженою.

Рівень неплатоспроможності в Африці повернеться до доковідного значення вже цього року, а у країнах Центральної та Східної Європи та Латинської Америки — наступного, прогнозує компанія.

У країнах Західної Європи цей процес матиме неоднорідний характер:

  • У таких країнах, як Іспанія та Італія, неплатоспроможність зросте вище свого допандемійного рівня вже у 2021 або 2022 році.
  • У таких країнах, як Швейцарія, Швеція та Португалія, рівень неплатоспроможності зросте у 2022, але не сягне показників 2019.
  • У Франції, Німеччині та Бельгії продовження щедрих програм підтримки ймовірне збереже неплатоспроможність на низькому рівні.
  • В Азійсько-Тихоокеанському регіоні рівень неплатоспроможності зросте на 18% у 2022.
  • У США заходи підтримки від уряду та відновлення економіки втримають неплатоспроможність на низькому рівні у 2021 та 2022.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua