В «Дії» пояснили проблеми з реєстрацією будівельної документації
Масових проблем з поданням заяв за будівельним напрямком через портал «Дія» немає. Про це UBR.ua повідомили в Мінцифри. У відомстві нас запевнили, що за наявності всіх потрібних даних користувачі можуть отримати всі послуги, представлені на сайті.
Нагадаємо, раніше заявники скаржилися на проблеми з поданням будівельної документації онлайн. Вони тижнями не могли зареєструвати потрібні дані. Збої в системі можуть повторитися.
В цьому випадку додаток виступає посередником між користувачами будівельних послуг та іншими держорганами. «Дія» отримує документацію, перевіряє її в реєстрах і передає органам містобудування та архітектури або Держархбудконтролю для подальшого отримання послуг у сфері будівництва.
«У разі виникнення технічних проблем у конкретних користувачів на порталі працює служба підтримки, яка відповідає на всі питання громадян, що стосуються подання заяв», — кажуть у Мінцифри.
При цьому у відомстві зазначають, що затримки в середині вересня могли бути пов’язані з ліквідацією Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) і створенням нового органу у сфері містобудування та архітектури — ДІАМ. Наразі працівники нової структури вже підключені до Єдиної електронної системи у сфері будівництва.
«У зв’язку з передачею функцій від Держархбудконтролю в ДІАМ послуги тимчасово були недоступні з 10 по 16 вересня. Інших органів держархбудконтролю це обмеження не стосувалося, і в цей час послуги 101 децентралізованого органу були доступні користувачам цілодобово», — кажуть у Мінцифри.
Одночасно з цим після ліквідації ГАСІ і початку роботи ДІАМ, з 16 вересня Центри надання адмінпослуг (ЦНАП) відправляли документи в паперовій формі на адресу ДІАМ. А з жовтня ЦНАП дали доступ до єдиної системи у сфері будівництва, і вони направляють до органів держархбудконтролю отримані від замовників документи виключно онлайн.
«Дія» тільки отримує інформацію від заявників, формує заявку і передає до відповідних органів. Тому, підкреслюють в Мінцифри, зволікання на порталі найчастіше викликані затримками з видачею документів органами містобудування та архітектури та органами держархбудконтролю.
Для усунення затримок реєстрації документів на початку вересня були розглянуті заявки в порядку черговості їх надходження. Це суттєво зменшило терміни розгляду, запевняють у відомстві.
Всього з 13 вересня, згідно з наданими даними, через портал «Дія» подали 439 заявок на видачу декларації про готовність об’єкта до експлуатації на підставі будівельного паспорта.
За матеріалами: УБР
Поділитися новиною