Олександр Громико: запуск БЕБ. Чого чекати бізнесу? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Олександр Громико: запуск БЕБ. Чого чекати бізнесу?

Казна та Політика
1012
Менш ніж за два місяці в Україні має запрацювати Бюро економічної безпеки.
Новий орган візьме на себе функції розслідування економічних злочинів, які до того були розосереджені по різних структурах. Бізнес очікує на старт роботи БЕБ зі стриманим оптимізмом.
Українська рада бізнесу з самого початку підтримувала ідею створення нового єдиного аналітичного органу для боротьби з економічною злочинністю, який би замінив економічні департаменти у кількох структурах.
Члени УРБ долучилися до роботи над створенням та удосконаленням Бюро. Ми добивались, щоб у законі про створення БЕБ були захищені й інтереси бізнесу, і самих працівників Бюро. Зокрема, щоб вони обиралися на прозорих конкурсах, щоб їм були забезпечені високі конкурентні зарплати тощо.
Нещодавно представники Української Ради Бізнесу мали зустріч із директором Бюро економічної безпеки Вадимом Мельником. Нам було важливо почути від очільника органу, як БЕБ буде взаємодіяти з бізнесом, на яких засадах будуватиметься його робота тощо.
Наприклад, яким чином новостворена структура зможе розв’язувати проблему нерівності між легальними підприємцями та тими, хто намагається «оптимізувати» податки.
Адже це створює проблеми білому бізнесу, спотворює конкуренцію й погіршує інвестиційний клімат. І легальний бізнес дуже сподівається на допомогу новоствореного Бюро.
Мельник запевнив, що насамперед Бюро проводитиме аналітичну роботу з метою виявлення тих, хто працює за чорними схемами та створює нерівні умови з іншими підприємцями.
Що важливо: робота вестиметься згори донизу, тобто, спочатку фахівці БЕБ визначатимуть високопосадовців, завдяки яким корупційна схема була реалізована, і вже потім перевірятимуть окремі підприємства на причетність до цих порушень.
Під час зустрічі порушили ще одне питання, яке турбує багатьох підприємців – кадрове наповнення нового органу.
Є обґрунтовані побоювання, що до БЕБ можуть перейти колишні податкові міліціонери, в тому числі ті, які роками «кошмарили» бізнес, безпідставно втручаючись в його роботу.
Бізнес сподівається, що кількість кадрів із поточних нереформованих правоохоронних та перевіряльних органів, які зможуть потрапити на роботу до БЕБ, буде мінімальною. Особливо тих, хто проявив себе не найкращим чином на своєму місці роботи.
За словами Вадима Мельника, сформовано чіткі вимоги щодо аналітиків, детективів-аналітиків та IT-фахівців, які працюватимуть у Бюро. Для того, щоб справді залучати до роботи найкращих фахівців, їм запропонують гідний рівень зарплат.
Крім того, директор БЕБ підтримав пропозицію створити секторальні групи із різних галузей бізнесу для чіткішої взаємодії між підприємцями та працівниками Бюро.
В межах цієї взаємодії представники бізнесу могли б надавати необхідну інформацію щодо наявних корупційних схем у різних галузях підприємництва, а фахівці БЕБ – аналізувати їх та брати у роботу.
Очільник Бюро кілька разів наголосив, що створення нового органу – це не просто заміна вивіски. Це справжня зміна філософії роботи органів-контролерів, спрямована не на залякування або шантаж підприємців, а на поліпшення умов ведення бізнесу та створення нової системи взаємодії між владою та бізнес-середовищем.
Сподіваюсь, що завдяки посиленню аналітичної функції Бюро економічної безпеки стане ефективним механізмом превенції економічних правопорушень.
Це дозволить пришвидшити детінізацію бізнесу, зменшити ризики ведення підприємницької діяльності й, що не менш важливо – мінімізувати втручання у діяльність законослухняного бізнесу.
Поки однією з найбільших перешкод для підприємців є надмірна і часто безпідставна «цікавість» податкових органів.
Та в будь-якому разі ефективна робота Бюро неможлива без постійного діалогу з бізнесом.
Олександр Громико, президент Української асоціації виробників, член Наглядової Ради УРБ
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас