Банкіри розходяться щодо прогнозу курсу гривні до кінця року (опитування) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри розходяться щодо прогнозу курсу гривні до кінця року (опитування)

Валюта
3090
Банкіри розходяться в думках щодо прогнозу курсу гривні до кінця року і називають коридор 26,9−28,0 грн/$ 1, свідчить опитування.
«Незважаючи на падіння цін, експортна складова залишається на досить високому рівні. При цьому попит на споживчі товари падає під впливом зростання захворюваності на СOVID-19. Друга експортна складова — зерно і олія — також залишається на високому рівні. Додатковий компонент припливу валюти — ставки за ОВДП, які залучають західних інвесторів у довгостроковій перспективі», — зазначив директор департаменту казначейських операцій Акордбанку Юрій Єфремов.
За його прогнозами, курс до кінця року складе 27,20−27,25 грн/$ 1.
У свою чергу начальник департаменту персональних банківських послуг Укрсиббанку Ігор Левченко очікує курс долара до кінця року в коридорі 26,9−27,2 грн/$ 1.
«Однозначно збільшення вартості імпорту і зменшення вартості експорту призводить до дисбалансу платіжного балансу і істотно впливає на курс валюти. Зростання цін на енергоносії, швидше за все, є тимчасовим явищем, яке посилюється з приходом холодів, і протягом року ціна на газ, нафту тощо повернеться до адекватних рівнів», — пояснив банкір.
Він додав, що сировина, яка експортується з України, також має високу ціну і десь корелює з цінами на енергоносії. Таким чином, високі ціни на газ можуть впливати на курс гривні, але не в катастрофічних масштабах.
Водночас головний менеджер з макроекономічного аналізу Райффайзен Банку Сергій Колодій очікує, що до кінця року гривня незначно девальвує і поступово перейде до діапазону 27,5−28,0 грн/$ 1. За його словами, на це вплине певне погіршення умов зовнішньої торгівлі внаслідок поступового підвищення цін на енергоресурси і досить різке падіння цін на залізну руду.
«Досить високими залишаються ціни на пшеницю, що на тлі рекордних врожаїв в Україні сприяє зростанню експорту і підтримує пропозицію валюти. Це було одним з головних факторів зміцнення гривні в серпні-вересні», — додав банкір.
Керівник аналітичного відділу Альфа Банку Олексій Блінов також зазначає, що зміни у зовнішній кон’юнктурі негативно впливають на обмінний курс, зокрема через розширення торгового дефіциту.
«Біржові котирування передаються до фактичних угод української зовнішньої торгівлі з певним лагом, тому Україна тільки починає відчувати несприятливу тенденцію умов торгівлі (співвідношення цін експорту та імпорту), що почалася влітку. До того ж продаж трейдерами іноземної валюти під закупівлю рекордного врожаю тимчасово покращує баланс валютного ринку», — пояснює експерт.
Блінов зазначив, що, згідно з базовим сценарієм макроекономічного прогнозу, торговий дефіцит України розшириться з очікуваних $ 4 млрд в 2021 році більш ніж до $ 11 млрд в 2022 році.
«Ми очікуємо помірного ослаблення гривні в середньостроковій перспективі і зберігаємо прогноз середньорічного обмінного курсу 28,5 грн/$ в 2022 році за базовим сценарієм», — додав він.
У свою чергу директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Ганна Волуйчак зазначає, що зараз немає жодних підстав прогнозувати скільки-небудь істотне ослаблення гривні до кінця року.
«Найскладніший період осені – вересень — не приніс очікуваної девальвації, що було пов’язано відразу з декількома факторами, які не могли бути враховані в більш ранніх прогнозах», — вказала вона.
🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас