У Києві спіймали хакера, який «витяг» $150 мільйонів із сотні іноземних компаній — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Києві спіймали хакера, який «витяг» $150 мільйонів із сотні іноземних компаній

Кримінал
1856
В Україні викрили хакера, причетного до вірусних атак на понад 100 іноземних компаній.
Про це повідомляє Київська міська прокуратура.
За процесуального керівництва Київської міської прокуратури у рамках міжнародної спецоперації, проведеної Департаментом кіберполіції Національної поліції України та слідчими Нацполіції із залученням представників Інтерполу, Європолу, а також правоохоронних органів Франції та США, викрито 25-річного хакера, причетного до здійснення вірусних атак на понад 100 іноземних компаній.
“У ході слідства встановлено, що громадянин України розповсюджував шкідливе програмне забезпечення з метою подальшого вимагання грошових коштів у іноземних компаній за відновлення даних. Вірусне програмне забезпечення потрапляло у комп’ютерні системи корпорацій шляхом зламу програми для віддаленої роботи користувача із комп’ютером, а також через спам-розсилку. Після потрапляння у комп’ютерні системи вірус здійснював шифрування даних, за відновлення доступу до яких з компаній вимагалися грошові кошти”, – ідеться у повідомленні.
За даними слідства, внаслідок кібератак постраждали понад 100 іноземних компаній, серед яких відомі світові енергетична і туристична компанії, а також розробники техніки, яким завдані збитки на суму понад 150 млн доларів США.
“Ідентифікувати українського хакера вдалося в ході міжнародної поліцейської операції. Як встановили правоохоронці, чоловік мав спільника, який допомагав виводити гроші, здобуті злочинним шляхом”, – заявили у прокуратурі.
Правоохоронці провели обшуки на території Києва, Київської та Хмельницької областей за місцем проживання хакера і близьких до нього осіб, у ході яких вилучили понад 360 тис. доларів, комп’ютерну техніку, термінали мобільного зв’язку, транспортні засоби. Крім того, на криптогаманцях чоловіка заблоковано 1,3 млн доларів.
Кримінальне провадження розслідується за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас