2007
Нюанси подачі нульових декларацій: чи перевірятимуть податківці документи
— Особисті фінанси
Під час заповнення нульової декларації охочі задекларувати свої активи можуть випадково зробити помилки. Чи здійснюватиметься перевірка поданих декларацій, розповіли у пресслужбі ДПС.
Щодо декларацій. У податковій нагадали, що декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, має право добровільно подати до контролюючого органу декларацію в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
У декларації не вказується інформація про джерела одержання декларантом об’єктів декларування.
Про важливі новини та законодавчі нововведення, які так чи інакше повпливають на гаманці українців, ми пишемо у телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь! 🤫
Перевірка документів податковою. Податковим кодексом України передбачено, що податкова перевірка контролюючим органом не проводиться щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою доходів, за рахунок яких було одержано задекларовані таким декларантом активи.
Але водночас декларація підлягає перевірці у спеціальному порядку. Йдеться про камеральну перевірку, яку контролюючий орган проводить протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання йому декларації Метою цієї перевірки є виявлення арифметичних та логічних помилок.
Податкова амністія: які цілі переслідує влада
«Наразі контролюючим органом розробляється Порядок проведення камеральних перевірок одноразових (спеціальних) добровільних декларацій», — додали в ДПС.
Нагадаємо, з 1 вересня в Україні стартувало одноразове добровільне декларування. Хто може ним скористатися і який збір доведеться сплатити за свої активи — читайте за посиланням.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною