243
Закон про олігархів повторно направлять до Венеційської комісії
— Казна та Політика
Закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» (№ 5599) буде повторно направлено до Венеційської комісії після підписання Президентом Володимиром Зеленським.
Про це Голова Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив в інтерв‘ю виданню «Українська правда».
«Як тільки цей закон буде підписаний, він направиться до Венеційської комісії уже в другому читанні. Хоча це абсолютний прецедент, тому що до цього всі законопроєкти, які направлялися до Венеційської комісії, вони були в первинній редакції», — зазначив спікер українського парламенту.
Він додав, що Президент Володимир Зеленський підтримує ініціативу опрацювання документу у Венеційській комісії. За його словами, про це свідчить, зокрема, нещодавня онлайн-зустріч Зеленського з головою Венеційської комісії Джанні Букіккіо.
Нагадаємо, після ухвалення Верховною Радою законопроєкту «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» (№ 5599) у першому читанні уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова у листі закликала Голову В Р Дмитра Разумкова направити документ до Венеційської комісії через те, що, на її думку, він може суперечити нормам Конституції. Окрім цього, до спікера звернулися чотири опозиційні депутатські фракції з аналогічною пропозицією.
Разумков 10 вересня направив законопроєкт на експертизу до Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія).
23 вересня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон № 5599.
Депутати розглядали законопроєкт у другому читанні постатейно, застосувавши до нього відповідну процедуру, згідно зі статтею 119 Регламенту Верховної Ради. Під час голосування одночасно було враховано правки № 396, № 398, № 406, які суперечать одна одній. Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту переголосувати закон через колізію правок.
У парламенті зареєстровано 12 проєктів постанов про скасування рішення Верховної Ради від 23 вересня про ухвалення у другому читанні та в цілому відповідного проєкту закону.
За матеріалами: Українська правда
Поділитися новиною