0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: до якого рівня Нацбанк готовий давати зміцнюватися гривні


Міжбанк: до якого рівня Нацбанк готовий давати зміцнюватися гривні

Вівторок на валютному ринку пройде цікаво і знову з елементами інтриги, яка хвилює всіх учасників торгів: «До якого рівня Нацбанк готовий давати зміцнюватися гривні?»

Події останніх днів знову чітко показали, що за фактом саме цінники НБУ і його тактики при виході з інтервенціями і роблять майже всю курсову «погоду» на нашому міжбанку. Саме втручанням регулятора можна пояснити, чому минулого тижня долар, просівши нижче психологічного порогу в 26,50 гривень, практично відразу ж повернувся до рівнів вище 26,60 гривень. І точно так вже вчора Нацбанк знову двома виходами на ринок з викупом валюти не дав долару знову просісти до мети в 26,60 гривень і нижче.

Пропозиція поки перевищує попит навіть незважаючи на період основних відшкодувань експортерам, і це «тисне» на курс долара. У цій ситуації «універсальний покупець» на міжбанку один і саме цей фактор дозволяє Нацбанку «вказувати» прийнятний для нього курс на поточний момент.

Швидше за все, судячи з дій регулятора — він «захищає» зараз рівень в 26,50 гривень, а найприйнятнішим для нього є коридор від 26,70 до 26,80 гривень. Коли котирування перебувають у межах цього коридору — Нацбанк не часто виходить на ринок і вважає за краще бути спостерігачем. Експортери були б не проти і рівня в межах 26,90−27,00 гривень за долар, але поки з цим категорично не згодні покупці. Причому, як місцеві імпортери, так і нерезиденти. Дефіцит гривні у покупців не дозволяє ні реальним продавцям, ні спекулянтам «розігріти» курс до цього рівня, хоча вони і роблять постійні спроби «помацати» ринок.

У підсумку, сьогодні протистояння великих гравців і поведінка НБУ в частині інтервенцій і сформує курсовий тренд на торгах.

Крім цього, сьогодні черговий аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП, а завтра — велике погашення попередніх їх випусків (понад 12 млрд гривень з урахуванням відсотків). Це може дещо підбадьорити чиновників у частині підвищення прибутковості за продаваними сьогодні облігаціями, але ми не віримо, що це будуть значні зрушення.

Мінфін буде розміщувати гривневі ОВДП на 331 і 420 днів з обмеженням по 3 млрд грн кожних, а також облігації на 763, 1008 і 2065 днів — без обмежень.

За нашим прогнозом, 28 вересня Мінфін України зможе розмістити гривневі ОВДП з прибутковістю від 9,50% до 12,75% річних, залежно від їх термінів, при загальному обсязі продажу в межах еквіваленту від 3,1 до 8,5 млрд гривень. Якщо прибутковість не піднімуть, основними покупцями паперів цього разу будуть держбанки і великі місцеві фінустанови. А ось іноземці продовжать очікувати більшої прибутковості і не поспішатимуть з купівлею нових випусків ОВДП. Тому значного впливу на поведінку валютного і ресурсного ринків цей аукціон не зробить.

Наближення закінчення місяця і кварталу змусить активізуватися всіх клієнтів, що збільшить статистику торгів. За нашими розрахунками, обсяг операцій на торгах у вівторок буде в межах до $ 195 млн при укладенні до 600 угод.

Курси міжбанку, за прогнозами Finance.ua, 28 вересня будуть в межах: долар — коридор 26,50 -26,75 грн, євро — коридор 30,90−31,25 грн.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах:

Долар: коридор купівель і продажів 26,45−26,80 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 20 коп, а в касах банків 25 коп.

Євро: у банках коридор від 30,90 до 31,45 грн при спреді до 25−30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору від 30,95 до 31,35 грн при спреді в межах до 25 копійок.

Курс долара на міжбанку — графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
долар США — 26,60 / 26,62
євро — 31,13 / 31,15

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua