0 800 307 555
0 800 307 555

Податкова арештувала 26 млн грн українця: він купив авто і землю, не підтвердивши джерело доходу


Податкова арештувала 26 млн грн українця: він купив авто і землю, не підтвердивши джерело доходу

У Харківській області викрили українця, який придбав цілу низку авто і земельних ділянок на суму 26 млн грн і не підтвердив джерела свого доходу. На кошти за це наклали арешт.

“При цьому вироблені витрати в кілька разів перевищували офіційні доходи зазначеної особи. Операції мають ознаки легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом”, – повідомляє прес-служба Державної податкової служби України.

“Органом досудового розслідування вжито невідкладні слідчі дії, за результатами яких на грошові кошти громадянина в сумі понад 26 млн грн накладено арешт. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває”, – йдеться в повідомленні.

Як пояснили в Державній податковій службі, моніторингу в Україні підлягають два види фінансових операцій. Йдеться про порогові та підозрілі.

Фінансові операції є граничними, якщо:

  • сума, на яку здійснюється кожна з них, дорівнює або перевищує 400 тис. грн (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тис. грн);
  • дорівнює або перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, яка еквівалентна за офіційним курсом гривні до 400 тис. грн. на момент проведення.

При цьому є один або більше таких ознак:

  • зарахування або переказ коштів, надання або отримання кредиту в разі, якщо хоча б одна зі сторін має реєстрацію в державі, яка не виконує рекомендації міжнародних організацій, задіяних у сфері боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом;
  • фінансові операції політично значимих осіб, членів їх сімей та/або осіб, пов’язаних з політично значущими особами;
  • фінансові операції з переказу коштів за кордон (в тому числі в країни, зараховані в офшорні зони);
  • фінансові операції з готівкою (внесення, переклад, отримання коштів).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua