0 800 307 555
0 800 307 555

Ціна газу на Українській енергетичній біржі почала знижуватися


Ціна газу на Українській енергетичній біржі почала знижуватися

Минулого тижня середня стартова ціна природного газу на Українській енергетичній біржі (УЕБ) почала знижуватися; найбільше зниження – 3,12% – зафіксоване на ресурс вересня у газотранспортній системі.

Про це йдеться в огляді ринку природного газу УЕБ.

«Стартові ціни ресурсів мали тенденцію до зменшення. Найбільше зменшення стартової ціни було зафіксоване на ресурс вересня в ГТС: станом на 24 вересня середня стартова ціна на продаж складала 27 826 грн, що на 3,12% менше, ніж 20 вересня. Дана тенденція прослідковувалася і на інші ресурси», – йдеться в повідомленні.

На Українській енергетичній біржі торгували ресурсом вересня, жовтня та листопада. Загалом, минулого тижня заявки на купівлю та продаж природного газу формували 14 компаній, серед них – «Нафтогаз Трейдинг», «Крафт Енерджі», «Укренергоекспорт», ПГНК.

Зазначається, що «Нафтогаз Трейдинг» формував позиції як на продаж, так і на купівлю. Компанія реалізувала 20 тис. кубометрів ресурсу вересня на торгах 24 вересня.

На короткостроковому ринку протягом тижня реалізовано 12 тис. кубометрів газу. Цей об’єм палива був проданий на внутрішньодобовому ринку (ВДР) в ГТС. Остання котирувальна ціна становила 26 750 грн за 1 тис. кубометрів.

В Європі найнижчі котирування спостерігались на хабі TTF: 67,41 євро/МВт-год. станом на 24 вересня. На інших хабах спотова ціна була вищою – до 71,64 євро/МВт-год. на хабі TGE/POLPX. В УЕБ зауважили, що ціни зросли внаслідок збільшення попиту та низької пропозиції через технічне обслуговування газових свердловин у Північному морі у Великій Британії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua