0 800 307 555
0 800 307 555

Вітренко розповів про обов'язкову умову сертифікації «Північного потоку-2»


Вітренко розповів про обов'язкову умову сертифікації «Північного потоку-2»

Розблокування доступу європейських покупців до придбання російського і центральноазіатського газу на східному кордоні України і подальшого самостійного бронювання транзитних потужностей є юридично обов’язковою умовою сертифікації «Північного потоку-2».

Про це заявив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко в ефірі «Реальної політики з Євгеном Кисельовим» на каналі «Україна 24».

«Велика дипломатична перемога України, що в спільній заяві США і Німеччини є пряме посилання: Північний потік-2 повинен відповідати духу і слову Третього енергопакету ЄС, інакше він не може бути сертифікований, не може реально запрацювати», — сказав Віренко.

За його словами, прямими вимогами Третього енергопакету є відділення оператора газопроводу від впливу Газпрому і Путіна, а також забезпечення вільного доступу покупців до придбання газу і подальшого бронювання транзитних потужностей (а це можливо тільки при встановленні точки продажу газу на виході з російської газотранспортної системи в Усть-Лузі).

«Що дуже важливо для нас: все це має поєднуватися з принципом солідарності, закладеним в договір про заснування ЄС. Якраз нещодавно було рішення Європейського суду, який вказав, що німецький регулятор при сертифікації газопроводів повинен застосовувати цей принцип.

Коли німецький регулятор буде сертифікувати Північний потік-2 — має також переконатися, що цей газопровід не опиниться в привілейованому становищі в порівнянні з іншими, — додав Вітренко.

Забезпечення вільного доступу тільки до Північного потоку-2 без розблокування Росією українського транзитного маршруту суперечило б принципу солідарності, заявив також очільник «Нафтогазу».

«Не можна забезпечити доступ третіх сторін тільки до Північного потоку-2. Тому що тоді він стане якраз привілейованим у порівнянні з іншими газопроводами, що йдуть з Росії в Європу — наприклад, через Україну.

Німецький регулятор не повинен сертифікувати Північний потік-2 до розблокування Росією українського газопроводу для третіх сторін. Щоб європейські компанії змогли отримувати газ на кордоні Україна-Росія і потім самостійно бронювати транзит через Україну", — сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua